Rusya Dünya Savaşı çıkarmaktan korkmuyor mu?

by admin | Cumartesi, Nis 26, 2014 | 1092 views

PUTİN UKRAYNA
Dünya Savaşlarının ne büyük yıkım olduğunu hepimiz kitaplar ve  filmlerden öğrenmişizdir… İnsanoğlunun doymak bilmez ve acımasız hırsının nasıl milyonlarca insanı toprağa soktuğunu, milyarlarca dolar varlığın heba olduğunu, insanların öksüz ve yetim kaldığını hep öğrenmişizdir..

Gelgelelim, bu insanoğlu denen “Allah’ın yarattığı en tehlikeli” (ve maalesef en zararlı) yaratık bütün bunlardan ders almamış olarak ve de kendisi için tam bir zehir olan egosuna hakim olamayarak savaşlar çıkarıp aynı şeytani yolda yürümeye devam etmiştir ve etmektedir..

İşte, UKRAYNA’da olanların çok kısa ve genel özeti de budur bir bakıma; Doymak bilmez menfaat ve egolar..

Burayı kendi blokuna katmak isteyen Avrupa Birliği (Tabii ki ABD güdümlü) ve asrımızın yükselen yeni emparyalist gücü (dahi mi deli mi olduğu daha pek net olmayan Putin’in baş çektiği) Rusya arasındaki açık (ve az daha gayret ederlerse resmi) çatışma insanlık için çok tehlikeli sinyaller vermeye devam etmektedir..


Nitekin süregelen birçok çatışmalar arasında dün de Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askeri tatbikatı devam ederken silahlı milislerin Ukrayna ordusuna ait bir helikopteri düşürdüğü öğrenilmiş ve Ukrayna Başbakanından “Rusya 3’üncü Dünya Savaşı çıkarmak istiyor” uyarısı gelmiştir.

Bilindiği üzere önceki gün de UKRAYNA ordusu ülkenin doğusunda Slavyansk’ta operasyon başlatıp Rus yanlısı milisleri öldürmüş ve gerginlik neredeyse savaş noktasına tırmanmıştı.

Bo olay üzerine Rusya’ da, milislerin öldürülmesine Ukrayna sınırında önceki gün yeni bir askeri tatbikat başlatarak karşılık vermişti. Ukrayna Savunma Bakanlığı, dün Rus askerlerinin Ukrayna sınırına 1 km mesafede askeri tatbikat yaptığını ve savaş uçaklarının bölgeye çok yakın uçtuğunu açıkladı.

Bu arada Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk bir açıklama yaparak “Rusya’nın askeri ve siyasi olarak Ukrayna’yı işgal etmeye hazırlandığını” söyledi. Yatsenyuk, “Putin resmen intikam alıyor. Sınır bölgesinde tatbikat başlatmasının amacı ise Batı’yı bizden uzaklaştırmak. Putin’in başlattığı bu tehlikeli oyun, tüm Avrupa güvenliğini tehdit ediyor. Dünya İkinci Dünya Savaşı’nı unutmadı, Rusya ise Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatmak istiyor” uyarısında bulundu.

Bütün bunlardan da anlaşılacağı üzere RUSYA son derece tehlikeli bir oyunu sahneye koymuş durumda. Hiç şüphesiz ki bunda Putin’in son olaylar çerçevesinde kazanmış olduğu özgüven de büyük rol oynamakta…

Ümit edilir ki, bir ara yol bulunsun ve ABD ve Rusya bize de çok yakın olan bu bölgede gerçek anlamda karşı karşıya gelmesinler.

26.04.2014
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code