Rusya krizi ve günün analizi (Ali Doğan – Konuk yazar)

by admin | Pazartesi, Ara 7, 2015 | 1243 views

OPINION-2Facebook ortamında önemli sosyal paylaşım gruplarından biri olan Çağdaş Türkiye Platformu kurucusu ve yöneticisi Sayın Ali Doğan Bey Ortadoğu bataklığında yaşanan bela ile ilgili olarak çok ilginç ve bizce isabetli yorumlar yapıyor. İşte bunlardan önemli bir tanesini kendi izniyle buraya alıyoruz, ziyaretçilerimizin de okuyarak yararlanması için. Umarız (keyifle diyemeyeceğiz ama) beğeniyle okursunuz.

KONUK YAZAR: ALİ DOĞAN
https://www.facebook.com/groups/163370053872084/permalink/400866156789138/

GÜNÜN YORUM ve ANALİZİ

Ey millet, ey az okuyan güzel ve temiz insanlar. Beni iyi dinleyin. Biz çoluk çocuğumuzu ölü yıkayıcısı (!) yapmak için imam hatiplere, ezber okullarına doldurmayın, sadece yeteri kadar iyi yetişmiş imamlarımız olsun diye bas bas bağırırken bakın işte bunu kastediyoruz. Bize bilim adamı lazım, bize mühendis lazım, bize teknik ve teknolojiyi su gibi içebilen ve beynine sindiren gençler lazım. Bize doktor hemşire ve ekonomi-finans adamları lazım. Parasız savaş da olmuyor Napolyon’un söylediği gibi.

Şimdi bakın Rusya geldi gözümüzün önünde vahşi IŞİD’ ile hiç ilgisi olmayan kardeşlerimizi, Türkmenleri 1200 yıllık öz yurdundan bombayla ateşle söküp etnik temizlik yapıyor. Koskocaman o Dünya Lideri şahıs (?) sadece seyrediyor. Niçin? Çünkü bu iş imam efendinin ığralanması ile olmuyor, bilim ve fen ile olabiliyor.

Pekiyi başka ne oluyor. Başka da işte sırf siyahi diye, zenci diye, belki de Afrikalı-Müslüman diye, bir vatandaşının vücuduna Amerikan polisinin 16 kurşun sıktığı bir ülkeden, Amerika’dan, faşist bir yapıdan şu an gel bizi Rusya’dan kurtar diye merhamet dileniyoruz.

“Bizim Kahraman” (?) verdiği uluslararası tv mülakatlarında sadece şunu söyleye biliyor, “Bize saldırmak NATO’ya saldırmaktır, biz NATO’nun bir üyesiyiz” Breh Breh Breh …


Pekiyi dün de diyordunuz ki Sayın efendim “Mr. Putin bizi Şangay Grubuna alın..” Ya işte böyledir bu iş. Siz bilime ilime teknolojiye pozitif düşünceye saygı duymazsanız, ülkenin bütün okullarını imam yetiştirmek üzere, sizin tabirinizle dinci ve kinci nesiller yetiştirmek için doldurursanız,

çok yakınınız Diyanet Reisi her üniversiteye bir cami diye tutturursa, içinizden bir kul çıkıp da her üniversiteye Yale, Harvard, Stanford, Cambridge, MIT, ODTU, ayarında Bilim Laboratuvarları, Ar-Ge Laboratuvarları kurulmalı demezse, diyemezse, İŞTE BÖYLE BİR PUTİNE olmadı OBAMAYA avuç açmak zorunda kalırsınız, kalırız.

İşte büyük Önder Atatürk bunun için demişti şu 2 sözü, ezberleyin lütfen, çünkü bir musibet bin nasihatten iyidir, şimdi hep beraber sayenizde büyük bir musibet yaşıyoruz.

1- Yurtta Sulh, Cihanda Sulh. Maşallah en masum gazetecileri bu gün içeri doldurarak en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günde “Yurtta Sulh” kavramına olan bağlılığınızı (?) ispat ettiniz.

2- Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. Yani hayatta en doğru yol gösterici bilimdir. Boş işlerle uğraşmayın, demek istemişti. Anladınız zaten siz onu Sayın Büyüğüm.

Gelelim Rusya cephesine; burada da uçak filan bahane, Rusya orta sertlikte vidayı sıkıştırarak, Türkiye üzerinden NATO ve Batıyı suçluluk psikolojisine sokarak test etmek ve Ortadoğu ve Doğu Akdeniz’i kontrolü altına almak istiyor.

1- Böylece Asya enerji kanallarını elinde tutan Rusya, Orta Doğu enerji hatlarının da çıkışını, vanasını kontrol altına almak istiyor.

2-Özellikle Türkmenler gibi gri unsurları önce temizlemek istiyor ki böylece 2 bolt alan Esad ve IŞID finale kalsın, finalde ise tüm dünya kamuoyu IŞİD mi yoksa Esad mı tercihinde Esad desin. Çünkü IŞİD zaten kabul edilecek bir unsur değil. İşte stratejisi budur Rusların.

Bu sebeple Türkiye ne etse, ne yapsa da kısmi kriz ısrarından vaz geçmiyor Rusya, haksız olduğu halde. Bunu belki de bilerek yaptı, uçakları mahsus sık sık bizim sınırı aşarak bizi sinir patlaması noktasına taşıdı.

En Derin saygılarımla…

Ali Dogan-Çağdaş Türkiye Platformu adına.

Pekiyi olaya bir de BATI cephesinden baktığımızda ne görüyoruz acaba? İşte bu konuyla ilgili olarak Sn. ALİ DOĞAN’ın tespitleri için LİNKİ TIKLAYIN

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code