Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’ndan sert beyanat: “Allah’tan kork”

Ak Parti ve Erdoğan’ın referandum süresince kullandıkları sert ve suçlayıcı ifadelerden vazgeçmeyecekleri anlaşılıyor bugüne kadar ki yaklaşımlarından. Nitekim özellikle Erdoğan hakaretamiz ve “vatan haini” demeye kadar varan ağır ithamlarını muhtelif vesilelerle yeniliyor üzülerek görüyoruz ki. Halbuki hepimiz bilmeliyiz ki tesir altında kalmadan kendi hür iradesiyle “evet de hayır da” diyen tüm vatandaşlara saygı göstermek gerekir tercihleri için.


İşte durum böyleyken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dan konuyla ilgili ciddi ve biraz da sert bir beyanat geldi. Karamollaoğlu Erdoğan’ın “15 Temmuz’da ölenler ‘evet’çiydi” sözlerine yanıt vererek şöyle dedi:

“Bizim teşkilatımızdan 15 Temmuz’da bir çok arkadaşımız hayatını kaybetti. Bir çok kardeşimizin, kolu, bacağı koptu. Şimdi onlar 16 Nisan’da hayır derse hain diye mi göstereceksiniz? Allah’tan korkmak lazım!”.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “15 Temmuz, sağcısıyla solcusuyla, alevisiyle, sünnisiyle, genciyle yaşlısıyla topyekün bir milletin bir kalkışmaya karşı topyekün tavır sergilemesidir. Bir milletin direnişidir. Ne oldu da Yenikapı ruhu kayboldu?” dedi.

Karamollaoğlu, “Bu kadar sertleşme, acımasız tavır sergilemenin bir çok sağduyulu insanı farklı tavra iteceğine inanıyorum. Bugün meydanlara çıkıp, korkusundan evet diye bağıranlar, şundan emin olsunlar yarın sandığa gittiklerinde hayır diyeceklerdir. Bu hassas dönemde en tehlikeli şey evet demeyenleri Kandil’le eş tutmak, FETÖ’cülükle suçlamak bu topluma en büyük kötülüktür. 15 Temmuz’daki bütün evetçiler meydanlardaymış.’ Bizim teşkilatımızdan 15 Temmuz’da bir çok arkadaşımız hayatını kaybetti. Bir çok kardeşimizin, kolu, bacağı koptu. Şimdi onlar 16 Nisan’da hayır derse hain diye mi göstereceksiniz? Allah’tan korkmak lazım!” diye konuştu.

KAYNAK: CUMHURİYET

Like it? Share it!