Saadet Partisi Genel Bşk. Karamollaoğlu’ndan Ak Parti’ye: “Önce kendi içinizi temizleyin”

by editor | Pazartesi, Eki 2, 2017 | 826 views

Ak Parti, Türkiye’nin kılcal damarlarına nüfuz edip ülkeyi neredeyse tepetaklak duruma getiren tehlikeli ve zararlı Fetö örgütüne karşı mücadelesini en yoğun biçimde sürdürürken, çeşitli çevrelerden kendisine yöneltilen davranış biçimiyle ilgili ağır tenkitlere bir ilave de Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan geldi. Karamollaoğlu ”FETÖ ile gerçekten mücadele edilse AKP’nin yüzde 60’ı hapse girer” dedi.

Saadet Partisi’nin İstanbul 6. Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı. Kongrede konuşan Karamollaoğlu, hükümete eleştirilerde bulundu.

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuyla ilgili olarak şunları ifade etti:

” ‘Biz karar verdik kimin telefonunda bylock çıktıysa biz hapse atarız’ diyorlar. Bunu kamil manada uygulasınlar AK Parti’nin yüzde 60’ı hapse girer ” dedi. Karamollaoğlu “Biz Mustafa Yaman kardeşimize yapılan muameleyi doğru bulmuyoruz” dedi.


“Adalet rafa kalktı” diyen Temel Karamollaoğlu, “Artık kimse adaletten doğru dürüst bahsedemiyor. Adalet mekanizması da maalesef hükümetin ağzına bakıyor, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ağzına bakıyor. Adalet, iktidar mensuplarını önüne getirip diz çöktürecek güçte olmalı. Devlet adalet üzerine inşa edilir. Adalet kamil manada tecelli ederse adalettir. Siz adaleti kamil manada sağlayamazsanız bunun alternatifi zulümdür” dedi.

Karamollaoğlu, “Biz Mustafa Yaman kardeşimize yapılan muameleyi doğru bulmuyoruz. Efendim Bylock bulunmuş. Bylock’ta hangi noktalarda hatalar yapıldığını bilmeyen kalmadı. ‘Herhangi bir telefonda bylock bulduğunuz zaman bu o kişinin telefonunu bylock üzerinden kullandığı anlamına gelmez diyor’ ilim adamları. Ama ceza vermek isteyenlerin umurunda değil. ‘Biz karar verdik kimin telefonunda bylock çıktıysa biz hapse atarız’ diyorlar. Bunu kamil manada uygulasınlar; AK Parti’nin yüzde 60’ı hapse girer. Niye hapse girer diye bu kadar kesin söylüyorum. Çünkü FETÖ örgütünü makbul hale bu arkadaşlarımız getirdi. Demediler mi onlardan referans almazsanız devlete giremezsiniz. Bugün bakan olanların internet sitelerine girdiğiniz zaman FETÖ’cülerden aldıkları tezkiye mektupları vardı. İşler değişti şimdi herkes suçlu. Önce siz kendi içinizi temizleyin. Mustafa Yaman’ın bunlarla bir ilgisi yoktur” diye konuştu.

Hükümetin tarım, hayvancılık, eğitim ve ekonomi politikalarını da eleştiren Temel Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanımız artık rakip kalmadı, kendisine tavır koyacak sorgulayacak bir merci kalmadı, onun için yanlışları itiraf etmekten artık çekinmiyor. İyi güzel de 15 yıldır neredeydiniz” dedi

Karamollaoğlu ayrıca, “Türkiye ekonomik sorunları çözmek istiyorsa tarım ve hayvancılığı ayağa kaldırmak zorunda” ifadesini kullandı.

Like it? Share it!