Samsung’un başına Galaxy Note 7 ile gelen ve pişmiş tavuk

galaxy-note-7

Evet elektronik devi Samsung firmasının başına gelenler pişmiş tavuk başına gelmemiştir, deyim yerindeyse… Zira bu dev firmanın bir ürünü artık uçaklara bile kabul edilmiyor. IT ve elektronik/iletişim aletleri alanında dünyada en süratli gelişen ve küresel dev Apple’in ensesine yapışan ve hatta bazı kulvarlarda onu geçen Güney Kore’nin Samsung firması kendi kendine öyle bir çelme takmayı başardı ki, rakipleri bile bunu beceremezdi doğrusu. Evet Samsung büyük gurur ve iddia ile tanıtıp pazardaki alıcılarına yüzbinlerce sattığı Galaxy Note 7 telefonlarında çıkan arıza yüzünden neredeyse ve deyim yerindeyse “pop” üstü oturdu adeta. Şüphesiz ki başka bir firma olsaydı bu büyük skandal onu iflasa ve hatta yok olmaya kadar götürürdü. Ama işte Samsung’un gücü de burada belli oluyor, zira firma bunu büyük zararla da olsa atlatacak hiç şüphesiz. Nitekim telefonları geri alma ve değiştirme kampanyası çoktan başladı bile. Bu arada duymuş olabilirsiniz muhtemelen bu modelin uçaklara girmesi yasaklandı… Havalimanlarında para iadesi başladı. Piyasaya çıktıktan sonra çıkardıkları sorunlar nedeniyle uçaklara alınması yasaklanan Samsung Galaxy Note 7 telefonları için 4 büyük havalimanı’nda destek noktaları oluşturuldu, yardım masaları açıldı.


Örneğin, İstanbul’da Atatürk, Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarında bu günden itibaren bu telefonlara sahip olanlar için açılan yardım masalarındaki yetkililer, yapılan işlem için, “Samsung Galaxy Note 7 telefona sahip müşterimize iki seçenek sunuyoruz. Ya telefonu geriye alıp para iadesi yapıyoruz, ya da telefonu alıp yerine “ S7 edge” tipi telefon ve artı 600 lira veriyoruz. Her iki durumda da para müşteriye elden nakit olarak verilmiyor. Para müşterinin IBAN  hesabına 5 gün içinde yatırılıyor” dediler.

Bu arada Samsung firması da konuyla ilgili olarak açıklama yaparak şöyle dedi:

“Havayolu şirketleri tarafından alınan karar doğrultusunda, Galaxy Note7 cihazları kapalı olsa dahi uçaklara alınmamaktadır. Destek noktaları, ortaya çıkabilecek mağduriyeti gidermek amacıyla kuruldu. Samsung, bu destek noktalarını, Türkiye ile eş zamanlı olarak Güney Kore, Avustralya, ABD gibi uluslararası hava trafiği yoğun olan 15 ülkede açmıştır. Destek noktalarına gelen kullanıcılar, Galaxy Note7 Değişim Programı dahilinde önceden duyurulan tüm haklara sahip olacaklar. Ayrıca, Samsung yetkilileri, kullanıcıların verilerini yeni telefonlara veya bir hafıza kartına aktarma konusunda yardımcı olacak.”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!