Seçim için “Tatilimi Bölemem” diyenlere bir çift söz …

by admin | Cumartesi, Ağu 9, 2014 | 1118 views

SECIM-TATIL
Türkiye’nin tarihindeki en önemli seçimlerden biri kapımıza çaldı sonunda. Yarın sandığa gideceğiz ve (büyük olasılıkla) 2 adaydan birine oy vereceğiz, cumhurbaşkanı seçmek için; Erdoğan ve Ekmeleddin İhsanoğlu.

Birisi Türkiye’nin şu anda neredeyse barut fıçısı haline gelmesinin en önemli sorumlusu, konuşmalarıyla milleti (yalnız evdeki yüzde 35-40 kastedilmiyor tabii) ayrıştıran, iktidar pozisyonunu devam ettirebilmek için mezhep, etnisite konularını dantel gibi işleyen ve dolayısıyla insanların birbirine “kin, nefret ve öfke” ile bakmalarına önemli katkıda bulunan ve HÜKMETME hırsıyla yanıp tutuşan bir siyasetçi – mali konularda muhatap olduğu meselelere girmiyoruz bile.

Diğeri ise, Türkiye’nin en köklü 2 partisi tarafından – hem de cidden takdire şayan biçimde – birlikte ortak aday olarak gösterilen, son derece eğitimli ve kültürlü, mutaassıp ama aynı zamanda “zamana rahatlıkla uyacak kadar modern” (ve asla yobaz ve misyoner dindar değil) ve de ayrıca uluslararası alanda birçok başarıya “ciddi şekilde” imza atmış (bazılarının rahatlıkla söylediği gerçek dışı iddiaların aksine) yumuşak dilli, mantıklı, uyumlu ve gerçek vatansever bir “İNSAN”.

Herhalde bu tariflerden kimin kim olduğu çok rahatlıkla anlaşılıyor.


Ya, önümüzdeki 7 yıllık dönemde de “VATANDAŞ BENİ SEÇTİ” diye (2.turda seçilse bile) esip gürleyerek etrafı kırıp geçirecek, Türkiye’nin en temel ve hayati taşlarını kökünden oynatarak “Yeni” (kendi ifadesiyle) Türkiye’yi şekillendirecek ve belki de çok yakın bir sürede ülke olarak telafi edemeyeceğimiz yanlış “RADİKAL” adımlar attıracak birini – meydanlarda ölüm, ekonomide yolsuzluk vesaire haberlerini bol bol okuyalım (yalnızca) diye – seçeceğiz.

Ya da, bu gittikçe daha sertleşen yönetim ve neredeyse “YALNIZCA BENİM DEDİĞİM DEDİK” durumuna dönüşen anlayışa son verme yolunda kapı açmak, insanların birbiriyle daha sabırla, hoşgörüyle iletişim kurması için öncülük edecek, hiçbir partiyi (bırakın o partiden olmayı) kayırmayacak ve adı yolsuzluk ithamı vesaire gibi olaylara bulaşmamış ve de bulaşmayacak, üstelik de bizi dünyada (ve bilhassa Ortadoğu’da) layıkıyla (luzumsuz ve kendimize zararlı kahramanlıklara kalkışmadan) temsil edecek bir “MUHTEREM” İNSANA oy vereceğiz.

Seçim sizin… ve de inşallah çok yakında pişmanlık duyacağımız bir seçim yapmış olmayız..

Ammmaaa, iki çift lafımız var ki o da “Seçim için tatilimi bölemem” diyenlere.. Bunu yapan, bizim gözümüzde gerçekten “EKSİK” insan ve hatta vatan duygusundan yoksun bir zavallıdır. Buna maalesef insan diyemeyeceğiz. Çünkü bu ülke bundan daha önemli bir seçime herhalde girmemiştir.. Onun için LÜTFEN ve LÜTFEN herkes POPOSUNU kaldırıp nereye gitmesi gerekiyorsa gitsin ve oyunu kullansın. Aksi gerçekten de vicdansızlık olacaktır , bizce… Tabii ki bu yazdıklarımız “SAĞLIK” vesaire gibi gerçekten de geçerli mazeretleri olanlar için değildir. Onları bunun dışında tutacağımız açıktır.

Bir de, ortak adayın malum kişi olarak belirlenmesine kızıp da oy vermemeyi, yani “seçimi boykot etmeyi düşünenlere” de bir sözümüz olsun: Lütfen muhteşem prensipleerinizi, kişiliğinizi “özel hayatınızda” uygulayınız, bütün ülkenin kaderini etkiyecek böyle hayati bir seçimde değil.. Çünkü kullanmadığınız her oyun doğrudan kime yarayacağını bir düşününüz. Bunu kavrayabilmek için biraz beyin ve düşlünme zahmeti yeter zaten.

EDİTÖR

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code