Seçimin net galibi AKP oldu

ERDOĞAN AKPTürkiye genelinde daha sandıkların yarısının bile açılmamış olmasına rağmen görünen köy kılavuz istemiyor. O köy şunu söylüyor bizlere; “”AKP bu seçimi de kazandı”.

Evet, demek ki bu toplum için yolsuzluk, devlet gücüyle gençlerin canını alma, özgürlükleri kısıtlama gibi faktörler pek de önemli değil. Dindarlık söylemi yapıp, kendinden öncekileri kötü ve düşman ilan etmek ve siyasetini nerdeyse tamamen bu söylemin üzerine inşa etmek, hele bir de müthiş hitabet yeteneğin varsa yeterli oluyor.  Ne yapalım, “aziz” milletimiz böyle istiyorsa gerçekler acıdır bazen demekten başka çare yok – şimdilik.


En son duruma göre AKP Türkiye genelinde yüzde 45 civarında oy kapmış durumda. Buna mukabil CHP ıkına sıkına yüzde 28 bile göremiyor. MHP zaten malum yavru muhalefet partisidir, yine de öyle kaldı.

3 büyük şehre gelince, İstanbul ve Ankara yine AKP’de kalacak gibi görünüyor – ki büyük hayal kırıklığı CHP için. İzmir’ de beklenildiği gibi yine geçit vermedi AKP’ye ve BİNALİ YILDIRIM yine tuş oldu.

Dolayısıyla, bu millet bir evrim geçirerek, benimsemiş olduğu biat kültüründen vazgeçip farkındalık seviyesini geliştirmedikçe ve de namus kavramını yeniden tanımlamadıkça ilerisi için de gerçek adalet ve demokrasi açısından fazla bir kazanım beklemek biraz hayalcilik olacak gibi görünüyor.

Gerçek demokrasi özlemi içinde olan bir vatandaş

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code