Seçimler ve yine “had safhada” rezillik

SeçimBütün dünyanın gözü üzerimizde.. Bir yerel seçim yapıyoruz.. ve binlerce hile teşebbüsü ve hatta devletin yayın organının iktidar partisi lehine yapmaya çalıştığı manüpulasyon gayretleri.. İnanılır gibi değil..

Sen, milli geliri 10 bin dolar değil de 20 bin dolara çıkarsan, 10 otoyol yerine 20 otoyol yapsan vesaire ne fark eder ki? Sana medeni bir ülke ve millet denebilir mi? Herhalde aynaya bakıp bu soruyu evet diye cevaplayamazsın..

Önce insanına namusun, şerefin, onurun gerçekte ne demek olduğunu öğretebiliyor musun? Zaten öyle bir niyet olduğu da çok şüpheli bizce.. Bu millet öyle özelliklerin gerçekte farkında olup buna önem verseydi zaten şu anda her şey farklı olurdu. Birçok güç sahibi çoktan istifa edip, ortalarda görünmezdi, aynen medeni ülkelerde ve hatta Japonya’da filan da görüldüğü gibi.


Öyle bir seçim sonuçları süreci yaşıyoruz ki, devletin ajansı muhalefet taraftarlarının moralini bozmak ve onları yenilmişliği kabul ederek sandıklardan uzaklaştırmak için seçim sonuçlarını uygun şekilde yayınlamaya devam ederken, örneğin bir başka ajans olan Cihan Haber Ajansı ise oldukça farklı sonuçlar bildiriyor. Örneğin, İstanbul’da muhalefetin önde gittiği gibi…

Bekleyip görelim bakalım neticede kim haklı çıkacak.. Ama, şu bir gerçek ki bu millet zor öğrenir.. ve de din simsarları bu başarılı uygulamalarını devam ettirdikleri müddetçe halk için hırsızlık, yolsuzluk gibi insani utanç nedenlerinden ziyade, bel-altı ve etek altı namus sembolü olarak kabul edilmeye devam eder yine.. Bu ülkede din simsarlarının elinde “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla birlikte bir 50 sene daha geriye gider, medeni ülkelere kıyasla..

Ne diyelim bu cehaletle işimiz gerçekten de Allah kalmış görünüyor. İster kabul edelim ister etmeyelim…

30.03.2014

Türkiye’nin gidişatından endişeli bir vatandaş

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code