Seferihisar’da “Anadolu Rönesansı” Sunumu

KOY-ENSTITU
Çoğu insan bilmez ama Türkiye’nin ilk sakin şehri olan SEFERİHİSAR’da gerçekten çok da güzel bir çekirdek sanatçılar topluluğu ve sanatla ilgilenen bir kesim vardır.. Tabii bu arada tarihin en eski medeniyetlerinden birinin de Seferihisar’ın beldesi  SIĞACIK’ TA antik ismiyle TEOS’ta kurulmuş ve yaşamış olduğunu belirtmekte fayda var..

İşte bu ilçemizde SANAT ETKİNLERİ denince önde gelen sosyal gruplardan biri de TEOS DOĞA SANAT FELSEFE GRUBU’dur (https://www.facebook.com/groups/seferihisarsanat.der ). Şimdi de bu topluluk 23 Nisan 2015 tarihinde ilginç ve önemli bir etkinliğe imza atacak. Bu tarihte yazar Alper AKÇAM “ANADOLU RÖNESANSI” isimli bir sunum yapacak ve aynı isimli kitabını imzalayacak.. Etkinlik saat 20:00 de SEFERİHİSAR SANAT BAHÇESİ‘nde başlayacak.


ANADOLU-RONESANSAlper AKÇAM, kitabında Türkiye Cumhuriyeti için çok büyük önem taşımış olan ve daha sonra EMPERYALİST GÜÇLER (başta ABD şeytanı olmak üzere) tarafından insanımızı nasıl süratle uyandırdığı ve yetiştirdiği görülerek “POTANSİYEL KOMUNİZM YAYILMA TEHDİDİ” diye apar topar kapattırılan (burada, bu işe alet olan zamanın kahrolasıca yöneticilerine lanet etmeden geçemeyeceğiz – mezarlarında kemikleri sızlasın inşallah diyerek) KÖY ENSTİTÜLERİNİ de konu ediyor.. – ki bizce de cumhuriyetimize vurulan en büyük kalleş darbelerden biridir.. Dolayısıyla gerçekten de ilginç bir söyleşi olacağa benzeyen bu etkinliğe yöreden birçok aydın insanın katılmasını bekliyoruz.

ALPER AKÇAM’ ı daha yakından tanımak isteyenler YAZARIN WEB SİTESİNİ sitesini ziyaret edebilirler.  Bu arada burada bahsedilen kitap hakkında küçük bir bilgi edinmek isteyenler de aşağıdaki resimden yararlanabilirler.

ANADOLU-RONESANS-KITAP

BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYIN

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code