Şehirlerarası otobüs seyahatlerinizde bilet alırken çok pratik bir adres var: ONLINEBILET

(Not: BÜYÜK RESİMLER İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

Geçenlerde bir İstanbul yapalım dedik İzmir’den ama kararsızlık da var acaba nasıl gitsek vesaire diye… Uçak malum çok pahalı ve aylar öncesinden bilet almak lazım ekonomik olsun diye… Otobüs desen eskiden kullandığımız alışık olduğumuz firmalar vardı ama şimdi durum oldukça değişti… Zira bazı firmalar el değiştirdi… Onun için bir tercih yapmak zorunda kalıyor tabii insan böyle durumda ve saatleri, fiyatları ve hatta koltuk duumlarını (tek mi çift mi vs.) incelemek zorunluluğu çıkıyor ortaya… İşte tam da bu noktada imdadımıza bir firma imdadımıza yetişti ve işimizi kolaylıkla görmemizi sağladı; Bu firma ONLINEBILET.com adresinde hizmet veren bir internet sitesi oldu.

 


Web üzerinde bu adrese girdiğiniz zaman 100’den fazla otobüs firmasına ait seferleri, sefer saatlerini ve internetten satışa özel indirimli fiyatlarını bulabiliyorsunuz. Yani diğer bir deyişle hem ekonomik ve hem de pratik. Evet, Onlinebilet.com bir çok firma ile anlaşması bulunan bir online acente ve işin güzel tarafı tüm bu kuruluşlara eşit mesafede olma gibi bir prensiple yola çıkmış.

Bu hizmetten yararlanmak için oturduğunuz yerde bütün yapmanızı gereken biletinizi almak için “Nereden”, “Nereye” ve “Ne Zaman” alanlarını doldurmak. Akabinde karşınıza tüm firmalara ait güncel sefer bilgilerini liste halinde geliyor ve siz de gereksiniminize göre koltuk seçimini yapabiliyor ve de SSL sertifikalı(bilgilerin gizliliğini sağlayan 256 Bit şifreleme) güvenli ödeme altyapısını kullanarak biletinizi online satın alabiliyorsunuz. Satın aldığınız biletler ile ilgili bilgiler  de anında belirtmiş olduğunuz cep telefonu numaranıza ve e-mail adresinize gönderiliyor.

Bu hizmet 5000’in üzerinde farklı güzergahta sefer seçeneklerinden birini kullanma imkanı getiriyor size. Tabii getirdiği en önemli avantajı da sefer listeleme sayfasında otobüs içi özellikleri ve fiyatları karşılaştırma yoluyla sizin en uygun olanı tercih edebilme olanağı. Bu sayede şüphesiz ki zamandan da tasarruf etmiş oluyorsunuz. Diğer güzel bir yanı da bütün bu işlemleriniz için üyelik gerekli olmuyor ve dilediğinizde de bilet iptalini PNR numarası ile doğrudan gerçekleştirebiliyorsunuz. Bununla beraber bu hizmeti sıklıkla kullanabilecekler için üye olma imkanı da mevcut ki bu durumda geçmiş biletlerinizi kolaylıkla inceleyip bilgilerin otomatik işlenmesi sayesinde bilgileri girme aşamasında zaman kazanabiliyorsunuz.

Bu sitede birçok itibarlı firmanın biletini temin etmek mümkün oluyor. Örneğin yılların duayen otobüs firması Ali Osman Ulusoy ve daha birçok tanınmış güvenilir markanın hizmetlerine buradan ulaşmanız mümkün.

Biz denedik memnun kaldık, tavsiye ederiz.

 

Like it? Share it!