Şeker Bayramı tatili bu yıl da 9 gün olacak mı?

by admin | Pazar, Tem 20, 2014 | 1286 views

RAMAZZAN-TATILCILER
Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, turizmcilerden canhıraş bir ses yükseldi.  Bu kutsal ayda turizm sektörünün kaybının nerdeyse yüzde 60 lara vardığını belirten sektör mensupları bu durumu telafi edebilmek için çareyi uzun bir bayram tatilinde görüyorlar.


Nitekim yetkililer yaptıkları açıklamalarda kadar bayram tatili için rezervasyonların memnuniyet verici olmakla birlikte tatilin biraz daha uzatılmasının sektör firmaları tarafından büyük memnuniyetle karşılanacağını bildiriyorlar.

Son yıllarda sürekli olarak yaz mevsimine denk gelen ramazan ayında birçok işletme “iftar” vesaire gibi faaliyetlerle kayıplarını birazcık da olsa dengelemeye çalışıyor. Fakat buna rağmen insanlar bu ayda ev dışında bir tüketime fazla itibar etmediklerinden turizmcilerin kaybı da bayağı büyük oluyor.

Sektörün beklentisi perşembe ve cuma gününün tatile katılarak işletmelere ek gelir sağlama olanağı yaratılması. Zaten pratikte çok kişi hafta sonunu da tatile katıyor ama turizmcilere göre bu durumun resmileşmesi tabii ki talebi arttırarak sektöre ilave gelir sağlayacaktır.

Ramazan Bayramı bu yıl 28 Temmuz Pazartesi başlayıp 30 Temmuz Çarşamba günü sona erecek.  Arzu edilen ise buna perşembe ve cuma gününü de katarak tatili 5 yerine 9 güne çıkarmak.. Ama resmi olarak …

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code