Şemdinli’de terör saldırısı ve 18 kayıp 27 yaralı

by admin | Pazar, Eki 9, 2016 | 608 views

patlamaÖyle anlaşılıyor ki Erdoğan ve Yıldırım’ın sonuna kadar gideceğiz açıklamalarına karşın terör örgütü PKK da sonuna kadar gitmeye kararlı sanki. Bunu neden yazıyoruz? Zira bu kadar terörist öldürülüyor, sığınakları vs tahrip ediliyor. Bunlar diz çökeceğine daha da kuvvetle saldırıyorlar. İnanılır gibi değil. Nitekim bu sabah Şemdinli’de olan da bunlardan farklı değil. Bu sabah PKK’lı teröristin bomba yüklü kamyonetle düzenlediği saldırıda 10 asker şehit oldu, 8 sivil vatandaş yaşamını yitirdi. Patlamanın olduğu kamyonet 5 ton bomba yüklü olduğu bildiriliyor. Kendini de havaya uçuran teröristin patlamayı Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri arasındaki karayolunda askeri birlik önündeki Durak Jandarma Kontrol Noktasında bekleyen araçların arasına ’intihar dalışı’ yaparak gerçekleştirdiği bildiriliyor.


Malatyalı Er Eyüp Hacıoğlu (21), Adıyamanlı Jandarma Uzman Çavuş Hasan Aydoğdu (28), Adanalı Piyade Er Özkan Altınok (23), Samsunlu uzman çavuşlar 25 yaşındaki Bayram Aksu ile Ercan Bayraktar, Kahramanmaraşlı Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Dobur (33), Elazığlı Asteğmen Ömer Baydilli şehit olan askerler arasında.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz ve bu hainlerin bir an önce inlerine gerçek anlamda girilmesini bekliyoruz, yönetimden.

KAYNAK: HURRIYET

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code