Şimdi de Can Dündar topun ağzında

by admin | Perşembe, Eyl 11, 2014 | 1106 views

CAN-DUNDAR-2
AKP ve ERDOĞAN’a en sıkı ve en cesurca muhalefet eden gazetecilerden biri olan Can Dündar (ki kendisinin demokrat ve liberal görüşün hararetli savunucusu olduğu açık şekilde bilinir) Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu 8 kişinin şikâyeti üzerine savcılık makamına ifade vermek durumunda kaldı.


Can Dündar’ın 17 ve 25 Aralık operasyonları ile ilgili yazıları hakkında “gizliliği ihlal”, “hakaret” ve “kamu görevlisine hakaret” suçlamalarından 3 ayrı soruşturmaya muhatap olduğu öğrenildi.

Soruşturmaların ikisi Can Dündar’ın yazı dizisi kapsamında 2 Ağustos’ta yayımlanan “Bilal…Ay Özür dilerim, Arkadaş” ve 3 Ağustos’ta çıkan “Arkadaş’ın Babası 1” başlıklı yazılarıyla ilgili Tayyip Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve işadamı Usame Kutub’un da aralarında bulunduğu 8 kişi tarafından verilen şikâyet dilekçeleri üzerine “hakaret” ve “gizliliğin ihlali” suçlamasıyla açıldı. Üçüncü soruşturma ise Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın şikâyeti üzerine Dündar’ın 1 Temmuz tarihli “Erdoğan’ın yumuşak karnı” ve 18 Temmuz tarihli “Fezlekeleri okumak hakkımız” başlıklı yazılarına ilişkin “hakaret” ve “gizliliğin ihlali” suçlarından açıldı. Dündar soruşturmalar nedeniyle dün savcı Emin Aydinç’e ifade verdi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code