Skandal elektrik kesintisi neden gerçekleşti

by admin | Salı, Mar 31, 2015 | 1194 views

ELEKTRIK-KESINTISI Yıl 2015.. Yer Türkiye.. Bazı yukarı perdeden “ATANLARIN” dediği gibi “Kimsenin gücünü test etmeye kalkmaması gereken” ülke..

Vay be.. Saf olsak (hani koyun demedik de..) bayağı da yiyeceğiz bu palavraları..

Arkadaş senin ülkende bir gün boyunca elektrik kesiliyor ve sen bunun önüne geçemiyorsun.. Sebebinden bile haberin yok üstelik.. Karagöz Hacıvat gibi ortalarda dolanıyor, birşeyler anlatıp duruyorsun.. Bu işin de başındasın üstelik.. Sen bilmeyeceksin de kim bilecek koskoca ülkenin tüm gün yaşamış olduğu sıkıntının nedenini.. Ama burası burası..  İnsanlarda “YÜZ” ve utanma denen şey pek aranmıyor artık nasılsa..

Bu olay da bize bir kere daha gösterdi ki “PALAVRA” atmakla büyük olunmuyor, icraat göster arkadaş… Elektrik işletmeciliğini iyi yap, arızana filan sahip çık ve hesap verebilecek durumda ol her an..


Neyse bunlar zaten artık aklı başında her vatandaşın görebildiği durumlar yani sıradan oldu.. Gelelim elektrik neden kesildi, muhtemel nedenlere.. Dikkat hala muhtemel diyebiliyoruz, çünkü net olarak açıklanamadı.

Enerji Bakanlığı’ndan elektrik kesintisi ile ilgili olarak yapılan ilk açıklama şöyle diyor: Açıklamada, elektrik kesintisiyle ilgili olarak “Avrupa-Türkiye elektrik hattı bağlantısında kopma nedeniyle ülke genelinde elektrik kesintisi yaşanmaktadır” denildi. TEİAŞ yetkilileri, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını da belirtti.

Kesintinin Türkiye’nin Avrupa bağlantısıyla ilgili olduğuna ilişkin ilk bilgiyi hurriyet.com.tr duyurmuştu. Hurriyet’in kulislere yansıyan iddialara ilişkin haberinde, Türkiye’nin Avrupa’nın enterkonnekte sisteminden çıkarıldığı bilgisi yer almıştı.

Konuyla ilgili bir yetkili Hurriyet’e yaptığı açıklamada, “Dün Türkiye kaynaklı bölgesel bir arıza meydana geldi ancak Türkiye bu arızayı gidermekte gecikti. Avrupa Birliği, ‘siz kaliteli elektrik sağlayamıyorsunuz’ diyerek Türkiye’yi AB sisteminden çıkardı. Bugün yaşanan sıkıntı buradan kaynaklanıyor. Sorunun giderilmesi 2-2.5 saatten önce mümkün görünmüyor. Bu daha da uzun sürebilir” iddiasında bulunmuştu.

Editör
(Kaynak: Medya)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code