Son yılların gözde turizm noktası SIĞACIK’ ta yaz mevsimi açıldı…

by admin | Cuma, Haz 13, 2014 | 1501 views

SIĞACIKMarmaris, Bodrum, Ayvalık, Datça vesaire derken gözde turizm beldeleri arasındaki yerini alan SIĞACIK bu yaz da bayağı ilgi çekecek gibi görünüyor..

Bu beldemizin diğerlerine göre çok ciddi avantajları mevcut;

Örneğin, burada insanlar üst üste yığılmıyor.. En kalabalık günlerde bile Bodrum vs ile kıyaslandığında çok daha rahat ve huzurlu çünkü o kadar kalabalık değil..

Ayrıca buradaki konaklama fiyatları vesaire ortalama olarak bakıldığında diğerlerine göre (örneğin Çeşme vs) çok daha uygun..

Bir de en önemli avantajı İzmir’e yaklaşık 50 km mesafede olması ve hatta günübirlik bile seyahat edilebilmesi…


Doğaldır ki Sığacık daha küçük ve yeni (turizm noktası) olması sebebiyle eğlence olanakları (kulüp, disko vs) açısından Bodrum kadar çeşitlilik sunmaz.. Ama diğer taraftan da bu dezavantaj bir avantaj olarak geri dönmektedir; Huzur ve düzen…

Yazın Pazar günleri Kaleiçi’nde meşhur Kadınlar Pazarı (SIĞACIK PAZARI) kurulur.. Burada çok çeşitli ürünler bulmak mümkündür.. Ziyaretçiler gerek yabancı (Yunanistan dahil) ve gerekse İzmir ve Seferihisar yöresindeki yazlıkçılardır..

Ayrıca, her akşam da “AKŞAM PAZARI” kurulmaktadır Sığacık’ta.. Bütün yaz devam eden bu uygulama da akşamları apayrı bir renk ve canlılık katmakta ve ziyaretçiler çok güzel alışverişler yapabilmektedirler..

Belediye yönetimine bilhassa bu hizmet için teşekkür etmek gerekir. Zira, bir taraftan da yine buranın sakinleri için ciddi bir ekonomi yaratmaktadır bu durum..

Yazın sizler de Sığacık beldesine bekleniyorsunuz…

(Not: Sığacık’ta olduğu gibi yine deniz kenarında olan ve mavi bayraklı plajlara sahip 7 km mesafedeki AKARCA beldesinde de konaklama imkanınız mevcuttur..

Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code