Sonunda hosteslere kadar uzandı: Google Glass her yerde

by admin | Perşembe, Haz 26, 2014 | 993 views

GOOGLE-GLASS-HOSTES
Dünyanın en etkili kuruluşları arasında başı çeken, hayatımızda en büyük yer edinmiş olan GOOGLE sonunda GOOGLE GLASS ile hosteslerin de yoğun kullanım alanına girecek gibi görünüyor. Google Glass’ı takan hostesler bu sayede yolcuların sorularına anında yanıt bulma olanağına sahip oldular. Bu akıllı gözlüğü hostesler üzerinde ilk kez Kopenhag Havayolları kullanmaya başladı.


Kopenhag Müşteri Hizmetleri Müdürü Marie-Louse Lotz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bilgisayar ekranlarına bakmaktan Google Glass sayesinde kurtulduklarını ve tablet veya herhangi bir masaüstü bilgisayara odaklanmak yerine akıllı gözlükle işlemlerin çok daha kısa sürede halledilebildiğine dikkat çekti. Lotz’a göre akıllı gözlükler bu alan için biçilmiş kaftan ve çok daha kullanışlı. Akıllı gözlüğün çevreye karşı da olumlu yönde katkısı olduğuna dikkat çeken Lotz, kağıt kullanımının olabildiğince azaldığını ve pek çok şeyi “göz önünde” hallebilmenin mümkün olduğunu belirtti.

Hostesler Google Glass sayesinde yolcuların bagaj durumlarını veya biletler üzerine olan herhangi bir sorusunu hızlıca gözlüğe bakarak yanıtlayabiliyorlar ve dil bilmeyen yolculara karşı da Google Glass ile önemli bir avantaj elde ediyor; zira Google’ın çeviri uygulaması ile Google Glass dil sorununu da ‘kısmen’ ortadan kaldırıyor.

Bu alanda kullanımın ilerleyen yıllarda çok daha hızlı yaygınlaşması bekleniyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code