Süleyman Seba sonsuzluğa uğurlandı

by admin | Cuma, Ağu 15, 2014 | 941 views

SEBA-TOREN
Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli spor adamlarından ve başarısı kadar prensipleri, beyefendiliği ve kişiliği ile de tüm gönüllerde taht kuran BJK eski (ve fahri) başkanı Sayın Süleyman Seba yapılan muhteşem bir cenaze töreni ile sonsuzluğa uğurlandı.

Tören için stada gelen taraftarlar hepbir ağızdan ‘Seba koysana, Seba koysana, stadın adını Seba koysana” tezahüratı yaptılar. Feriköy’deki aile kabristanında toprağa verilmek üzere cenaze namazı kılınan Süleyman Seba’yı uğurlayanlar arasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş eski Başkanı Serdar Bilgili ve Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat’ da vardı. Stadda gerçekleştirilen törenin ardından Beşiktaş’ın Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın naaşı naamaz için Dolmabahçe’ye getirildi.


Dolmabahçe’deki Bezmialem Valide Sultan Camisi’ndeki törene UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, CHP Eski Lideri Deniz Baykal, Fenerbahçe Kulübü  Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal , Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, TMOK Başkanı Hasan Arat , Beşiktaşlı eski ve yeni futbolcular, Beşiktaşlı eski ve yeni yöneticiler, Beşiktaş’ın eski İngiliz Teknik Direktörü Gordon Milne, Beşiktaş Eski Asbaşkanı Levent Erdoğan, Şeref Yalçın ve Doğan Küçükemre, Seba’nın yakınları, çok sayıda futbolsever, Beşiktaşlı’nın yanı sıra Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’u tutan taraftarlar katıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman: Rakiplerimize saygı duymayı, hak yememeyi, hak yedirmemeyi ondan öğrendik. Bazılarını bir zaman için aldatabilirsiniz, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz ama herkesi her zaman aldatamazsınız. Süleyman ağabey bizi hiçbir zaman aldatmadı.

Tören için stada gelen taraftarlar hepbir ağızdan ‘Seba koysana, Seba koysana, stadın adını Seba koysana” tezahüratı yaptılar. Fikret Orman ise bu tezahürata cevap vermeden konuşmasını bitirdi.

KAYNAK: MEDYA

Editör Notu: Gerçekten de herşeyden önce çok değerli bir insanı kaybettik. Bir Fenerbahçe’li olarak biz de en derin saygılarımızla Allah’dan gani gani rahmet diliyoruz kendisine.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code