Teknoloji ve Duygular

by editor | Perşembe, Ara 10, 2015 | 2330 views

teknolojiiOnun sayesinde bilgi toplumu olma yönünde ilerleme , gelişme göstermekteyiz değil mi?

Günümüzde her şey internet, her şey bilgisayar olmuş durumda. Hatta günlük konuşmalar da bile bilgisayar terimleri ile olmaya başladı. Sanallaşmaya, sanallaştıkça duygusuzluğa sürüklenmeye başladık.


İnsanlar arkadaşlığı, sosyal olmayı, aşkı, sevgiyi kalvyelerin üzerinde aramaya başladı. Birbirlerine yapay çiçekler göndererek, yapay gülücükler atar oldular

Halbuki yolda geçerken sağında solunda yeni açmış bir çiçeği, bir fidanı, doğanın kokusunu hissetmek, ondan haz almak varken….

Sıcacık, duygu dolu bir öpüşü, bir sevgi sözcüğünün yerini klavyeden basılan tuşlar aldı. Yağmurun kokusunu duyabilir misiniz peki? Toprakla buluşmasını hissedebilir misiniz tuşlarda?…  Amacının dışında saatlerini geçirdiğiniz, harcadığınız zamanı geri getirebilir misiniz? Sevginiz yanındayken uzaklaştığını görebilir misiniz peki? Aşık olduğunuzu düşündüğünüz insanın o yakın temasını, gözlerini gözlerinizde hissedebilir misiniz tuşlarla?  Ya da size ihtiyacı olan dostunuzun ellerini tutabilir misiniz klavyenizle?

İnsan hayatını pek çok anlamda kolaylaştıran, istediğiniz her bilgiyi bulabildiğiniz, dünyayı bir tuşla önünüze seren internet duygularınızı yok etmesin. İnsan olduğunuzu unutturmasın.

B.A.H

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code