Türk Gençliği ve İnternet

by admin | Perşembe, Mar 20, 2014 | 1291 views

INTERNET-TURKIYETürk Gençliği ve İnternet .. Gençlerimiz de dünya gençliği gibi (hatta onlardan daha da süratle) yeni teknolojilere uyum sağlıyorlar .. Bu açıdan dünya ile aramızda hiçbir açık olmaması son derece sevindirici ..

“İnternet” de bu teknolojilerden en önemlisi .. Gençliğin bu alandaki yeni gelişmeleri ne kadar süratle kaptığı ve en son yenilikleri kullandığını “gururla” görüyoruz..

Yalnız bir husus var ki bunu da üzüntü ve hayal kırıklığıyla karşılıyoruz .. Sevgili gençliğimiz interneti daha olumlu ve eğitici anlamda kullanmalı diye düşünüyoruz..

FACEBOOK, MESSENGER, YOUTUBE SİTELERİNİN POPÜLARİTESİ ..


Şöyle ki, MSN Messenger, Facebook, Youtube, mp3 siteleri vs gibi platformlarda gençliğimiz “acayip” aktif .. fırtına gibi esiyor adeta .. Gel gör ki bu platformlar genellikle ve büyük oranda “yalnızca” eğlence odaklı .. ve de eğlenirken “öğrenelim”, görgü ve bilgi birikimimize önemli katkı sağlayalım gibi “endişeler” söz konusu bile değil bunlarla ilgili olarak..

Halbuki internet platformu aynı zamanda inanılmaz “engin” bir ortam ve insan buralarda kendini geliştirme konusunda çok büyük bir destek alabiliyor .. bunu da hedeflemişse eğer ..

INTERNETİ ETKIN VE EĞİTİCİ ŞEKİLDE KULLANALIM

Bu yazıda bahsetmek istediğimiz konu şudur ki, Sevgili Gençlerimiz bu ülkeyi sırtlarında yükseltecek olduklarına göre “NE OLUR” kendi gelişimlerini de ihmal etmesinler ve yalnızca okulda değil, interneti de en etkin şekilde kullanarak bu teknolojiden maksimum yarar sağlasınlar .. kendileri ve ülkeleri adına ..

İNTERNETTE KALİTEYİ DESTEKLEYELİM

Bu kapsamda, bir taraftan eğlenirken internette diğer taraftan da eğitici ve düzgün web sitelerine desteklerini onları ziyaret ederek tanıtımlarına (siteyi sirküle ederek arkadaşları arasında) katkıda bulunsunlar .. Bu şekilde iyi ürünlerin tutunması ve çoğalmasına destek olarak Türkiye’nin internetteki varlığının da daha kaliteli olmasını sağlamış olacaklardır ve bu da dönüp yine ülkenin insan kalitesine katkıda bulunacaktır, neticede .. Çünkü inanınız ki internet en yaygın, etkili ve süratli eğitim ortamıdır ve her gün bu özelliğini daha da arttırmaktadır ..

Haydi gençler lütfen internette “yalnızca” eğlence değil kaliteyi de arayalım lütfen .. Türkiye’nin gelişimine hep beraber böyle bir katkıda da bulunalım ..

TÜRKİYE İNTERNETTE

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code