Türk savaş uçakları şimdi de YPG’yi vuruyor.. Durum ciddi

YPGÖyle anlaşılıyor ki DAEŞ’ten sonra Türkiye’nin başına bela olacak olan grup YPG… Hem de Amerika destekli olaraktan… Bir son dakika haberine göre Türk uçakları şimdi de YPG’yi vuruyor..


Bildirildiğine göre TSK Cerablus’a bağlı Tilemarne köyünü toplarla ve savaş uçakları ile vuruyor.. Sputnik Türkiye’nin haberine göre YPG’nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri Dış İlişkiler Genel Sorumlusu Abdulaziz Yunus, ajansa yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Cerablus güneyindeki Tılemarne köyünü vurduğunu belirtti.

El Amarna olarak da bilinen Tılearne köyü, Cerablus’un 10 km güneyinde bulunuyor.

Edinilen bilgilere göre, Türkiye bu sabah saat 10:00 sularında Tilemarne köyünü obüs toplarıyla ve savaş uçakları ile vurdu. Bombardıman sesi Karkamış’ta da duyulurken, bölgede yoğun hava hareketliliği yaşanıyor. Türkiye geçtiğimiz günlerde de Cerablus güneyinde obüslerle YPG mevzilerini bombalamıştı.

Yunus, Cerablus’un güneyinde YPG’nin olmadığını orada Menbiç Askeri Meclisi savaşçılarının olduğunu da sözlerine ekledi. Türkiye daha öncede Afrin, Kobani ve Derik bölgesinde YPG mevzilerini obüs toplarıyla vurmuştu.

KAYNAK: HÜRRİYET

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code