Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş’de referandum için “hayır” dedi

Çağrı Türkeş Eskişehir'de toplantıda,
MHP’nin unutulmaz lideri Alpaslan Türkeş’in kızı ÇAĞRI TÜRKEŞ‘ de 16 Nisan 2016 “BAŞKANLIK ANAYASA REFERANDUMU” için HAYIR oyu kullanacağını açıkladı. Eskişehir’e “Odunpazarı Kent Konseyi” ile “Cumhuriyet ve Demokrasi Gönüllüleri’nin” davetlisi olarak Sinan Oğan’ile birlikte gelen  Çağrı Türkeş burada Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katıldı.


Alpaslan Türkeş’in kızı burada yaptığı konuşmasında referandumda hayır diyeceğini belirtti ve “Geçen 15 senelik zaman zarfında ülkemize birçok tuzaklar kurulduğuna şahit olduk. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisinin birçok konuda aldatıldığını söyledi, itiraf etti. Bu son değişiklik teklifi de, son bir aldanmaya kapı açacak bir tekliftir. Ben bu şekilde nitelendiriyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin birliğini tehlikeye sokacak bir teklif olduğunu gördüğüm için hayır diyorum. Ve bunu rahmetli babam Alparslan Türkeş de tamamen onun ilkelerine karşı bir tekliftir bu. O hayatta olsaydı, böyle bir teklifi Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin yapması mümkün olmazdı. Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin böyle bir teklife öncülük etmesi bundan evvel bütün iddialarının çürütür mahiyette bir davranıştır ve hepimizi çok üzmektedir. Biz ülkemizin selameti için, partimizin ayakta kalabilmesi için gönülden hayır diyoruz” dedi.

SİNAN OĞAN: REFERANDUM OYLAMASININ SONUCUNU TÜRK MİLLİYETÇİLERİ BELİRLEYECEK

Burada bir konuşma yapan Sinan Oğan ise “16 Nisan’daki anayasa oylamasının sonucunu Türk milliyetçilerinin belirleyeceğini” belirterek şöyle şunları da ifade etti: “Evet diyenler kendilerini bu ülkenin vatanseverleri olarak adlandırıyor, bazen doğrudan, bazen üstü kapalı bir şekilde. ’Bu anayasa bu ülkenin ihtiyaçlarını giderecek bir anayasa değil. Bizim toplumsal uzlaşı senedimiz olmaktan çok uzak bir anayasadır. Dolayısıyla da bir an önce bu anayasayı gündemimizden çıkarmalı, memleketin gerçek sorunlarına eğilmeliyiz’ diyenler şimdi terörist olmuş. Böyle bir ortamda anayasayı oylayamaya doğru hızla gidiyoruz. Bu anayasa oylamasının sonucunu Türk milliyetçileri belirleyecek. Onun bir defa altını çiziyorum. Çünkü Türk Milliyetçilerine güvenerek bu anayasa teklifini hazırlayanlar bugün Türk milliyetçilerinin ayağa kalkıp ’bir dakika kardeşim. Biz bu ülkenin sigortasıyız, her zaman bunu böyle ifade ediyoruz. Bugün sigorta devreye girmiştir ve biz buna hayır diyoruz’ diyorlar.”

 

Like it? Share it!