Türkiye Rus yapımı uçak düşürdü.. Ya bundan sonra?

SU-24“İnşallah ortalık ısınmaz korkulduğu üzere” diyerek başlayalım mesajımıza..

İnşallah en sonunda felaket senaryoları gerçekleşerek TÜRKİYE dünyanın en kuvvetli 2 gücünden biri olan Rusya’ile karşı karşıya gelmez diye devam edelim..

Zira bugüne kadar çok açık görülüyor ki PUTİN öyle (bazıları gibi) lafı fazla gevelemeden, evirip çevirmeden ve hatta şov bile yapmaya gerek görmeden “doğrudan” hamlesini yapıveriyor.. Bu adamı inşallah üstümüze sıçratmayız – bugüne kadar ki akılsız ve tedbirsiz hamlelerimizden ders alarak..


Ama şu an itibarıyla durum biraz da sıkıntılı görünüyor ve PUTIN efendi açıktan açığa tavır koyduğu gibi, füzeleri de yerleştirmekten pek de imtina etmiyor.. Hem de taa nereden? Hazar denizi dolaylarından.. Bu adam tehlikeli bir tip ve pek fazla oynaşmaya da gelmez ha (bize göre)

Bunları neden yazıyoruz? Çünkü sonunda korkulan bir şey gerçekleşmiş görünüyor; Rus uçakları, Işid, Türkmen bölgesi, Suriye Ordusu kara harekatı filan derken bir SU 24 uçağının (bilgiler öyle şimdilik) Türkiye tarafından düşürülmüş olduğu anlaşılıyor – herhalde angajman kuralı mevzuu..

Eğer durum böyleyse işte şimdi Rusya’nın cevabı ne olur işte bu endişe verici..  Her ne kadar NATO ve ABD biz burdayız diyorsa da bunlar sıkıyı gördü mü vallahi altlarına yaparak kaçarlar bile.. Putin’in ise hiç de öyle mevziine çekilmek gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyoruz..

Evet durum şimdi daha da vahimleşti.. Dua edelim ki Ankara aklını başına alsın ve altından kalkamayacağı hamlelere kalkışmasın – dost zannettiği ABD ve Nato’ya fazlasıyla güvenerek

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code