Türkiye yerel perakende zincir mağazalar için cennet

by admin | Pazartesi, Tem 21, 2014 | 1005 views

BIMEKS
Kim ne derse desin, ne kadar kriz olursa olsun bu millet delikanlıdır evvel Allah.. Öyle para harcamaktan filan tırsmaz.. Korkutamazsınız bu milleti, batarsın filan diye..

Nitekim, bu kadar büyük ekonomik ve siyasi (iç ve dış) krizleerin içinden geçerken bile ülkemiz perakende devleri için bir cennet sıfatını korumaya devam ediyor. Ne olacak ki yani? Bugün paran yok ama kredi kartın var değil mi? Al malı götür, zamanı gelince ödemeyi düşünürsün.. Allah büyüktür..

Şaka bir yana – ki bu bir gerçek – raporlara göre ülkedeki yerel zincirlerin yaklaşık yüzde 13 büyüdüğü tespit edilmiş durumda. Bu zinccir mağazalar 2023 yılı için hedef olarak 70 milyar lira ciro belirlemiş bulunuyorlar ki bu da ürkütücü bir rakam bayağı, neresinden bakarsanız…


Çukurova PERDER’in iftar yemeğine katılan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, yerel zincirlerinin yüzde 13 büyüdüğünü söyledi. Altunbilek, hedefl erinin 2023’te cirosal olarak 70 milyar TL büyümek olduğunu belirtti. Perakende markalarını da verimli, karlı ve sürdürülebilir kılmak istediklerini kaydeden Altunbilek, “Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece gelecekte daha istikrarlı büyüyen bir perakende sektörü, daha ferah bir Türkiye ve daha mutlu müşterilerimizin olacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından açıklandığına göre 380 üye ve 4 bin perakende noktasında 65 binden fazla çalışanla toplamda 10 milyar dolar ciroyla hizmet veriliyor. Açıklamaya göre “Perakendecinin güçlü olması perakende sektöründe yerel zincirlerin ulusal pazardaki paylarını artırmak ve markalaşmalarını sağlamak adına büyük önem taşıyor”.

Yine ifade edildiğine göre Nielsen verileri “2014’ün ilk çeyreğinde, ulusal zincirler yüzde 8 büyürken, yerel zincirler yüzde 13’lük bir büyüme gösterdi” diyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code