Türkiye’de satılan plastik ürünler sağlıklı mıdır?

by admin | Cumartesi, Ağu 23, 2014 | 4880 views

UCSAN-KAP-3Bundan 40-50 yıl önce doğru dürüst bir şişe bile üretemeyen plastik sektörü bugün devlerle yarışıyor ve hatta dünyanın birçok ülkesine de başarıyla plastik ürün ihracatı yapıyor.

Evet, yıllarca önce içine sıvı bir ürün koymak için akıtmayan bir şişe bulamazken artık birçok firmamız batının teknolojisini ülkemize getirmiş ve bunu dışsatım için harıl harıl kullanıyor. Üstelik de plasstik gibi zor bir sektörde. Zor diyoruz zira ihracat (yani uzak mesafelere nakliye) söz konusu olduğunda “yükte ağır, pahada hafif” durumu büyük bir dezavantaj teşkil ediyor. İşte buna rağmen başarıyla satıldığını görüyoruz ürünlerimizin dış pazarlarda.

Bu firmalara çok anlamlı bir örnek ÜÇSAN PLASTİK SANAYİ AŞ. Bu firma sahipleri bundan yıllarca önce plastik kalıp üreterek başladıkları yolculukta bugün dünyanın 5 kıtasına ihraç eden bir müessese konumuna gelmiş bulunuyorlar. UCSAN-SEPETÖyle zor elde edilebilecek bir başarı ki bu – bu sektörde bulunmuş olanlar daha iyi anlar.


Bir de halkın plastik ürünlere karşı hem sempatisi (ucuzluk, çeşit bolluğu vs nedeniyle olsa gerek) var ama hem de alerjisi oluşmuş durumda. Uzmanların “Aman plastik ürün kullanmayın yiyeceklerde. Şöyle zararı var böyle zararı var” uyarılarından olsa gerek.

Bunlar kısmen doğru ama, hangi hammadde kullanıldığı ile çok yakından alakalı bu durum. Nitekim, gıda ürünleri için yapılmış bunlarla yüzde yüz uyumlu özel plastik hammaddeler mevcut. Bunlar, hem nakliye ve ambalaj kolaylığı sağlıyor malın tüketiciye ulaşmasında ve hem de katiyetle en ufak bir zarar veya tehlike teşkil etmiyor gıda ürünleri için.

UCSAN-FACTORYBu bakımdan marketlerde satın aldığımız plastik ürünlerin kaliteli ve her türlü (TSE vs) sertifikaya sahip firmalar tarafından üretilmiş ürünler olmasına dikkat etmekte “GERÇEKTEN” büyük fayda var.

İşte ÜÇSAN markalı ürünler de bu konuda rahatlıkla satın alabileceğiniz mamuller. Tabii ki başka firmalar da mevcut sağlınıza zarar vermeyecek düzgün malzemeden üretim yapan.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code