TÜSİAD yeni başkanı da bir kadın: Cansen Başaran Symes

by admin | Perşembe, Oca 22, 2015 | 1611 views

TUSIAD-CANSEN-BASARANTüsiad son yapılan seçimle birkite 3. kadın başkanına kavuştu. Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra bu sefer de
TÜSİAD’ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes oldu.

Cansen Başaran-Symes aynı zamanda Mart 2014 tarihinden beri Allianz sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunuyor.

Cansen Başaran-Symes kimdir?

2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Cansen Başaran-Symes, evli ve bir çocuk annesi… Kendisi, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı. 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye’nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.


TÜSİAD’ın 45. Olağan Genel Kurul toplantısında yapılan seçimlerde belirlenen yeni Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Konseyi’nde görev dağılımı yapıldı. TÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, 45. Olağan Genel Kurul gündemi kapsamında TÜSİAD’ın yeni Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve Divanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı asil ve yedek üyeleri seçimi yapıldı.  Genel Kurul’da seçilen yeni Yönetim Kurulu, kendi arasında yapmış olduğu seçim sonucu, Başkanlığa Cansen Başaran-Symes’ı, Başkan Yardımcılığı görevlerine Sedat Şükrü Ünlütürk ve Ali Y. Koç’u, Sayman üyelik görevine ise Murat Özyeğin’i getirdi. TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanlığı görevine ise Tuncay Özilhan seçilirken Başkan Yardımcıları Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Nazlı Boyner, Ömer Aras ve Ahmet Agah Uğur oldu. Toplantı sonucu belirlenen 2015-2016 Dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri, Yüksek İstişare Divanı, Denetleme Kurulu, Haysiyet Divanı Asil ve Yedek Üyeleri şöyle sıralandı:

TÜSİAD YÖNETİM KURULU

Başkan Cansen Başaran-Symes
Başkan Yardımcısı Sedat Şükrü Ünlütürk
Başkan Yardımcısı Ali Y. Koç
Sayman Üye Murat Özyeğin
Üye İsmail Hasan Akçakayalıoğlu
Üye Metin Akman
Üye Bahadır Balkır
Üye Memduh Boydak
Üye Esin Güral Argat
Üye Simone Kaslowski
Üye Mehmet Nurettin Pekarun
Üye Agah Mehmet Tara
Üye-Genel Sekreter Zafer A. Yavan

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code