Twitter’ile ilgili şikayet Binali Yıldırım’dan mı geldi?

by admin | Cuma, Mar 21, 2014 | 5729 views

BİNALİ YILDIRIMBilindiği üzere TWITTER yasaklamaları gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışından büyük tepkiler alıyor. Bu sosyal medya sitesinin yasaklanmasında payı olanlardan birinin de yaptığı şikayet ile Binali Yıldırım olduğu konuşuluyor.

Bu arada Binali Yıldırım, Twitter’a erişimin engellenmesi için değil ‘hırsıza oy yok’ linkinin kaldırılması için mahkemeye başvurduğunu, burada şahsına ve ailesine yönelik ağır hakaretler yer aldığını söyledi. Yıldırım, “Bu yanlışsa benim diyeceğim bir şey yok. Hakkımı aradım” dedi.


AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Ege Bölgesi Sanayi Odası özel meclis toplantısında katıldı, projelerini anlattı. 130 meclis üyesinden sadece 20 üye toplantıya katıldı. Katılımın az olmasının twitter’ın kapatılmasına tepkiden kaynaklandığı ileri sürüldü.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, toplantının açılış konuşmasını yaparken Twitter’a erişimin engellenmesine tepki göstererek, karardan dönülmesini istedi. Yorgancılar, “Birileri bir hata yaptıysa bunu kalben çekmek durumunda ama insanların haberleşme özgürlüğünün elinden alınmasının 2023 hedeflerine uymadığının bir kez daha altını çiziyorum” dedi.

ATATÜRKLÜ SAVUNMA

AK Parti İzmir Binali Yıldırım, projelerini anlattığı konuşmasına gündemdeki konuya değinerek başladı. Yıldırım, 11 yıldır yaptığı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde Türkiye’yi internet kullanımında Avrupa’nın ilk beş ülkesi içine soktuklarını geniş bantlı internet dahil mobil haberleşme dahil daha birçok projeler olduğunu söyledi. Yıldırım, Twitter’a erişimin engellenmesini bakanlık döneminde Atatürk’e hakaret içeren videolarının Youtube’dan kaldırmasıyla savundu.

Neticede Türkiye’nin en gözde bölgelerinden biri olan İzmir için belediye başkanı aadaylığını koyan bu kişinin bölgede yaptığı propoganda ve vaatlerini değerlendirirken seçmenlerin Twitter ile ilgili icraatini de göz önüne alacakları şüphesizdir.

21.03.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code