Ülker’den marinalar devralan Koç grubu sektörün kralı

by admin | Pazar, Haz 29, 2014 | 1688 views

PENDIK-MARINA
Gıda sektöründe bazı işlerinden vazgeçen Koç grubu öyle anlaşılıyor ki kendisi için daha uygun ve karlı gördüğü MARİNA sektöründe daha da iddialı hale gelmek için herşeyi yapacak. Nitekim son olarak grup Ülker’in üç marinasını işletmesini sessiz sedasız 100 milyon Euro’ya devir aldı ve Ülker’i sektörden uğurlamış oldu.


Koç Holding’in iştiraki Setur kısa süre önce Yıldız Holding kontrolünde bulunan marinaların hisselerini devralmak için Rekabet Kurulu’na (RK) başvurmuştu.

Koç Holding’in iştiraki Setur, dolaylı olarak Yıldız Holding kontrolünde bulunan marinaların hisselerini devralmak için Rekabet Kurulu’na (RK) başvurdu. Setur’un başvurusu, Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi, Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi’nin hisselerinin tamamının devralınmasını kapsıyordu.

Diğer taraftan Koç Holding çatısı altında faaliyet gösteren Tek-Art, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Fenerbahçe-Kalamış Marinası ihalesinde 664 milyon dolarla en yüksek teklifi vermiş ve marinayı 30 yıl işletme hakkına kavuşmuştu.

Hatırlanacağı üzere iki dev grup firma geçtiğimiz yıl içinde düzenlenen köprü ve otoyol ihalesinde birlikte hareket etmiş, fakat kazandıkları ihale daha sonra fiyatın düşük olması sebebiyle iptal edilmişti.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code