“Ulusal Gazetenin” websayfası mı, seks dergisi kapağı mı?

GAZETE-HABERMIBugüne kadar sabredip yazmadım ama, artık daha fazla dayanamadım ve sizlerle paylaşmak istedim. Neyi mi? Basının yürekler acısı durumunu…

Sakın ödeme güçlüğü içinde, okuyucu (müşteri) bulamayıp da zorluklar içinde olan gariban gazetelerden bahsediyorum sanmayınız burada.. Zira, baahsi geçecek olan kuruluşlar kendilerini “MEDYA DEVİ, ÖNCÜSÜ, LİDERİ” vesaire gibi hatta onlar olmazsa Türkiye’de de gazetecilik vs  olmazmış şeklinde tanıtan (böbürlenen) kuruluşlar.. Hatta bunların bazılarının vaktiyle hükümet değiştirecek kadar bile güçlü olduğu söylentileri (??) dolaşır bu camiada..

Ama gel gör ki bugün böylesine böbürlenen bu kuruluşların” ÖZELLİKLE”  internet sitelerine baktığında biraz aklı başında ve adam gibi malzeme arayan insan en hafif ve eski kelimeyle “HİCAP” duyar (bilmeyenler lütfen lugata bakıversin)..


Zira, bunların web sitelerinin giriş yani ana sayfası adeta bir erotik dergi kapağı gibidir (Bakınız YANDAKİ RESİM) .. Hani “Biz BULVAR gazetesiyiz kardeşim. Ne yapalım? Okuyucu/ziyaretçi çekmek için bu canbazlıkları yapıyor bu kepaze haber müsveddlerine göz yumuyoruz. Çünkü halk da bunu istiyor” diye samimi bir itiraf yapsalar zaten söyleyecek birşey yok.. Ammaa, sen “Şöyle büyük medya grubuyum, böyle ciddi gazeteyim.. Habercilik benden sorulur” filan diye gaz yapıp (kibarca) ondan sonra da erotik dergi kapağı gibi ana sayfa hazırlarsan bunun adına en hafifi ifadesiyle “SAMİMİYETSİZLİK” daha kuvvetli bir ifadeyle “kandırıkçılık” vs vs derler..

Ortalıkta adam diye dolaşırsın ama, gerçekten adam olanlar senin adam değil daha başka birşey olduğunu bilirler.. Senin için farketmiyorsa (ki öyle görünüyor) zaten mesele yok…

Onun için internet siteni de porno dergisi misali ve hatta “memlekette insanlar birbirini öldürürken demokrasi diye”, aynen geçmişte de yaptığın gibi ekranlarında da belgesel yayınlamaya devam et..

Bizce bir mahzuru yok.. Zira bu memlekette iyi malzeme ile kötü malzemeyi birbirinden ayırmaya ehliyetli fazla birey de yok zaten, değil mi? Bu da iyi bir mazeret (hatta özür) olur aynı yolda devam için.. Hele bir de utanma sıkılma yoksa, zaten her şey “süt liman” demektir..

Ne demişler? Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az…

Tabii buradaki sitemimiz (okuyucu ve eğitimli – çok şükür – belli yaş almış bir vatandaş olarak) katiyetle tek ve belirli bir medya organına değil, genel olarak bu sektörün lokomotifi durumunda olan kuruluşlaradır.. Herkes kendini bilir sanırız, iyi kötü…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code