Umut Oran.. Suikast Çamuru ve Bindirilmiş Kıtalar

UMUT-ORANÖyle bir “DEMOKRASİ” ki bir efendi var ve bir de parayla/menfaatle beslenen hizmetkarları – köpekler demiyorum çünkü gerçekten onlar son derece asil varlıklar, eşrefi mahlukat palavralarını filan geçiniz şöyle bir…

Tepede birileri var; Ne yaparlarsa yapsınlar 17 ler 25 ler, Haziranlar, Aralıklar… önlerinde her türlü melaneti, kötülüğü kapatmak için öne sürülen bindirilmiş kıtaları var.. Kara, aşağılık ve şerefsiz propaganda için aksiyona hazır, bindirilmiş kıtalar..

Bunların üstelik kanundan filan korkuları da yok.. Zira efendileri diyor ki “Siz merak etmeyin, kanun benim artık” – Birilerinin “Siz gereğini yapın biz arkadan gereken kanunun çıkarırız meclisten” dediği gibi aynen…

İşte bunu temsil eden en son bir olay UMUT ORAN vakasında yaşandı bire bir.. Bindirilmiş – esasında kiralanmış ve hatta satın alınmış (kendi mi, insanlığı mı, şerefi mi eğer varsa o ayrı konu) kıtalar yine malum efendilerine yaranmak için insanlık ve onur dışı bir operasyona kalkıştılar.. Hem de öyle gizli kapaklı filan değil ha.. Ortalarda dolaşıp ahkam kesen patronlarının da gözü önünde ve milletin gözüne (inşallah o kadarla kalır) soka soka..

Neymiş efendim? “Malum şahsiyetin malum en yakın akrabasına suikast planlama çalışmaları yapılmış bir CHP milletvekili tarafından bir KOYU cemaatçi tip gazeteciyle” filan falan..


Yahu insanda (insan nasıl bir şeyse o da ayrı mesele doğrusu) birazcık ama azıcık utanma, sıkılma ve bir parçacık haysiyet olur.. İnanın aşağıladıkları kedi ve köpeklerde çok ama çok daha fazlası var; Hayvancığızı kafanız biraz bozuk olup da terslerseniz eğer, size darılıyor ve yemek yemeğe filan gelmiyor iyi mi? Nereden biliyorsun derseniz eğer 7 kedimiz var çünkü.. Bu “insan” tiplerde ise bu bile yok.. Hani eşrefi mahlukat ya bunlar…

Pekiyi netice ne oldu? Ne olacak Umut Oran attığı çok yerinde tek bir adımla bu “YARATIKLARIN” ipliğini pazara çıkardı..

Umut Oran Twitter üzerinden Sümeyye Erdoğan’a suikast planı” iddiaları üzerine bunları madara ve rezil etmek için çok basit bir eylem yaptı; Oran, Twitter’dan bugüne kadar yaptığı tüm doğrudan mesajlaşmaların kendisine gönderilmesini istedi. Twitter’dan Oran’ın doğrudan mesajlarına ilişkin 73 sayfalık bilgi geldi. Oran, bu bilgiyi basınla paylaştı ve Twitter’ın gönderdiği bu 73 sayfa içinde “Fuatavni” adlı karakterle herhangi bir mesajlaşmasının bulunmadığını düzenlediği bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı.

Ders olur mu bunlara pekiyi? Hiç de sanmam.. Bunları terbiye edecek tek şey paradır.. Diz üstü çöktürecek.. O günler de gelir mi, hep beraber görürüz inşallah..

Bu ülkede sözde doğruluk dürüstlük yanında olduğunu devamlı millete pompalayan, palavraya geldi mi mangalda kül bırakmayan muhteşem “BÜYÜKLERİMİZ” bakalım şimdi nasıl takip edecekler bu “PİSLİĞİ”..

Cevap verelim hemen; Takip değil umursamayacaklar bile.. Neden böyle önemsiz şeylerle uğraşsınlar ki, onların ciddi meseleleri var nasılsa.. Hani “PARALEL” filan gibi.. Ver sakızı halkın (hani malum yüzde 40) ağzına, çiğnedikçe çiğnesin..

İşte bu ülkede yaşamaktayız halen.. ADVANCED DEMOCRACY.. Pardon “ileri demokrasi” ülkesinde..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code