Ünlü gazeteci Nazlı Ilıcak için de yakalama kararı çıktı

NAZLI-ILICAKYıllarca, menfaati kimin yanındaysa onun borusunu çalmakla tanınmış gazeteci Nazlı Ilıcak’ da sonunda iktidarın hışmına uğramış görünüyor.

Nitekim, darbe teşebbüsü sonrasında GÜLEN örgütü ile ilgili veya ona destek veermiş kim varsa toparlama eğiliminde olan hükümet özellikle son yıllarda Gülen’e yazılarıyla oldukça önemli destek veren ILICAK için bu sefer pabuç pahalı gibi görünüyor.


İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İrfan Fidan’ın talebi üzerine gözaltı kararı verildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ’15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada kapsamında aralarında Gazeteci Nazlı Ilıcak’ın bulunduğu 42 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca FETÖ / PDY örgütünün medya ayağına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 42 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep edildi. Talebi değerlendiren İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 42 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ nın yürüttüğü darbe girişimi soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen gazeteci Nazlı Ilıcak, için güvenlik güçleri Bodrum’ da harekete geçti. Nazlı Ilıcak’ ın ilçede olduğunun tespit edilmesi üzerine Güvercinlik’ teki evinde arama yapıldı. Ancak şuana kadar yapılan aramalarda Nazlı Ilıcak’ a ulaşılamadı..

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code