Unlu mamüller ve kemirgenler

UNLU-MAMULLERÇoğumuz ve bilhassa çalışan nüfusun büyük kesimi her sabah işe koşturma telaşında kahvaltı edemeden trafiğe atılıyoruz.. İşe aç başlamamak için en yakındaki pastaneden fırından bir poğaça veya benzer unlu mamul alıyoruz.. Bazen de fırından ekmek alıp diğer malzemelerle birlikte ayak üstü bir kahvaltı ediyoruz..

Türkiye’de bu sektörde hizmet veren onbinlerce unlu mamul üreticisi vardır mutlaka..

Peki bir şey hiç aklımıza geliyor mu? veya ne kadar sıklıkla geliyor acaba?
Bu üreticilerin mutfakları veya üretim bölümleri ne kadar sağlıklı, yani temiz ve hijyenik? Acaba buralarda hiç böcek veya kemirgen yaşıyor mu ve bunlara karşı nasıl önlem alınıyor? Bunlar yok ediliyor mu ve durum kontrol altında mı?

Tabii siz hangi pastane sahibine sorsanız şimdi “Ayıp ettin abi, abla o da ne demek, bizde hiç olur mu” gibi cevaplar alabilirsiniz..


Fakat şunu biliniz ki eğer bir profesyonel düzen içerisinde bu işin kontrolü yapılmazsa bu haşere ve sürüngenlerin önünü almak mümkün değildir.

Dolayısıyla unlu mamul üreticileri bu hizmeti ücreti mukabilinde bu işin uzmanı profesyonel firmadan alıp bunu gösteren resmi sertifikayı da müşterinin rahatlıkla görebileceği şekilde asmalıdır.

Fakat bunu yapan kaç kişi vardır dersiniz acaba? Vallahi çok da fazla değildir.. Biz bizi biliriz.. Fare kontrolü de neymiş canım? Adam bir şekilde hallediyor ya.. Yeter ki pamuk eller cebe girmesin..

Onun için arkadaşlar siz siz olun.. Bir pastaneden alışveriş yaparken (veya fırından) haşere kontrol belgesinin olup olmadığına dikkat edin.. Hatta yoksa kibarca uyarın.. Olumlu iletişim kuramıyorsanız da sırtınızda yumurta küfesi yok ya gidin başka yerden alışverişinizi yapın.. Yaniiii… BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLUN Lütfen

Hakkınızı önce kendiniz korumayı öğrenin lütfen.. Yoksa daha çoook Uğur Dündar tarzıı programlar seyrederiz..

Bu konuda daha geniş bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:
http://www.refarm.com.tr/rodent-kontrol-urunleri.html

Sevgilerle

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code