Urla “Enginar Festivaline” ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

by admin | Perşembe, Nis 28, 2016 | 2484 views

URLA-ENGINAR-FESTIVALI
Ege’nin “SANAT” deyince akla ilk gelen yerleşim birimi olan URLA festivallere doymuyor doğrusu..

Son olarak düzenlene “Yılbaşı Alışveriş Günleri” ve “Sevgililer Günü” festivallerinden sonra şimdi de gerçek büyük etkinliğini sergilemeye hazırlanıyor URLA; 2. Uluslararası Urla Enginar Festivali 2016..

Evet bu dev etkinliğe çok az bir süre kala öğreniyoruz ki bu yıl da yurtdışından katılımcıların da iştirakiyle son derece ilginç ve eğlenceli bir hareketlenme yaşayacak bu güzelim ilçemiz…

Festival 29-30 NİSAN ve 1 MAYIS 2016 günlerinde ve Urla’nın merkezinde Urla Belediyesi-İzmir Büyükşehir Belediyesi-İzmir Ekonomi Üniversitesi & Urla’ya Gönül Verenler tarafından organzie edilerek gerçekleştirilecek.


Uluslararası Enginar Festivali programı yine dopdolu, yine önemli şefler katılımcı ve ziyaretçilerle birlikte olacaklar. Dolayısıyla sizlere de Malgaca meydanında düzenlenecek olan yemek atölyelerini kaçırmamak düşüyor…

Bu arada festivale katılacak stand sahiplerinin ürünleri enginar temalı olmak durumunda. Diğer taraftan, stand sayısı sınırlı olduğu için Urla ikametgahı olan başvurulara öncelik verileceği anlaşılıyor.

Festivalde, Osmanlı mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini günümüze taşıyan şeflerden Yunus Emre Akkor’un da Uluslararası Urla Enginar Festivalinde düzenlenecek atölyesinde ziyaretçilerle birlikte olacağı bildiriliyor. Dolayısıyla Uluslararası Urla Enginar Festivalinde Yurt Dışından davetli gelecek değerli şeflerin yemek atölyelerini kaçırmamakta fayda var.

Festivalin kapsamıyla ilgili olarak da şu bilgiyi paylaşmakta fayda görüyoruz;

“Dünya Gurme Şehirler Ağı’na” üye olan İzmir’in bu kapsamda düzenlediği ilk festival olan enginar festivaline Fransa, Belçika , Letonya ve TÜRKİYEDEN KATILACAK OLAN şefler Urla’nın tarihi çarşısı Malgaca Pazarı meydanında kurulacak olan Tadım köy mutfağında enginara kendi yorumlarını katacaklar. İzleyenlere farklı bir festival deneyimi kazandıracak olan mutfak atölyelerinde şefler, yaptıkları yemekleri adım adım tarif ederek, tadım yaptıracaklar.

Tabii ki müzik vesaire gibi diğer etkinliklerin de festivale renk katacağını belirtmeden geçmeyelim.. Velhasıl siz siz olun bu müthiş daha doğrusu eşsiz festivali kaçırmayın…

FESTİVALİN FACEBOOK SAYFASI İÇİN LİNKİ TIKLAYIN
https://www.facebook.com/urlaenginarfestivali

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code