Urla ve Sanat Sokağı etkinlikleri

URLA-TIN
Urla gerçekten de çok özel bir yerdir.. Geçmişini ve bazı özelliklerini okursanız zaten bunu kolaylıkla göreceksiniz.. Eski binaları ve benzeri yerleriyle bir hazinedir adeta..

Urla’nın ayrıca gurur olmaya devam eden bir de sokağı mevcuttur; Zafer Sokak, sonradan aldığı ad ile anarsak SANAT SOKAĞI..

Bu sokakta her ne kadar çok şirin kafeler ve snack yiyecek servisi yapan yerler varsa da buralarda bile esas gaye entellektüel seviyede etkinlik yaşamaktır.. Yani, dostlarınızla ve sokağın “seçkin” ve gerçek sanatsever sakinleriyle hoş beş sohbet etmek, izlenim ve beğeni paylaşmak ve hoşa giden bir ürün olursa onu da satın alıp eve götürebilmektir.. Sizin için gerçekten de kıymet ifade edecek bir şey; Bir antika, bir kitap, eski bir eşya, seramik, tahta işi veya çok hoş ve özel giysiler ve benzeri…


Ayrıca bu sokakta çok şirin atölyeler de vardır, kurslar veren.. Seramik atölyesi, çini atölyesi, resim atölyesi ve benzeri…

Yaz aylarında bu sokakta etkinlikler düzenlenir; Cuma ve Cumartesi akşamları sokak boyunca reyonler (tezgahlar) açılır ve sanatçılar ve sanatla uğraşan insanlar ürettiklerini bu sokakta ziyaaretçilerin beğenisine sunarlar.. Çok keyfilidir, sokakta dolaşmak.. Yeni insanlarla tanışmak.. Beğendiklerinizi satın alarak mutlu şekilde eve dönmek..

Yani URLA SANAT SOKAĞI dediğimizde burasını insanların hafta sonu ailece karınlarını doyurmak için geleceği bir yer olarak düşünmeyiniz (örneğin Sığacık Pazarı gibi)… Daha ziyade sanat gelsin aklınıza.. Midenizden ziyade gözünüzün ve gönlünüzün doyacağı bir yer….

SANAT SOKAĞI SAKİNLERİ sizleri sevgiyle bekliyorlar …

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code