Vergi borcunuz var ödeyin!

by admin | Pazar, May 11, 2014 | 1075 views

MALİYE BORÇ
Vatandaş evinde/dükkanında sakin huzurlu (?) otururken postadan bir mektup geliyor. Hem de resmi bir yazı, Maliye’den .. Açıp bir bakıyor ki saçları dikiliveriyor; “Borcunuz var ödeyin”..

Haaydaa, öp babanın elini.. Bu da nereden çıktı şimdi.. Adama bir anda sanki igneler üzerinde oturuyormuş gibi geliyor.. Nedir ki bu? hangi borç… vesaire.. Tepetaklak oldu mu sana vatandaşın ruh hali?


Evet bu tablo sık sık meydana geliyordu.. Ama anlaşıldığı kadarıyla modern, yumuşak ve halkını düşünen değerli Maliye Bakanımız sayesinde vatandaş bundan sonra böyle taciz edilmeyecek…

Mektuplar yine gelecek ama en azından içinde adam gibi bir açıklama olacak. Vatandaş, “kime, neden, ne kadar” borçlu olduğunu, ne yapması gerektiğini bilecek en azından.. İşte medeni bir yönetim anlayışı da böyle olur.. Teşekkürler Sn. Maliye Bakanı.

Bu konudaki haber kısaca şöyle;

‘Vergi borcunuz var, ödeyin’ mektubu artık gelmeyecek. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, mükelleflere ödenmemiş vergi borçlarının bulunduğuna dair mektupların gönderilmesini durdurdu. Bürokratlarına bu konu için talimat veren Şimşek, mektupların daha açıklayıcı bilgiler içerecek şekilde düzenlenmesini istedi.

Bu mektuplar kamuoyunda bir süredir konuşuluyor ve şikayetlere neden oluyordu. Diğer taraftan mükelleflere yardımcı olabilmek amacıyla bunlara borçlarına internetten nasıl bakabilecekleri anlatılacak

KAYNAK: MEDYA / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code