Vücut tipinize uygun etek nasıl seçilir?

by admin | Cuma, Nis 25, 2014 | 3531 views

ETEKGiyim güzelliğimizin önemli bir parçası olarak etrafımıza yansır.. Daha çok ilgi çeker veya bazen de daha sönük kalırız yaptığımız doğru veya yanlış giyim tercihlerine bağlı olarak..

Örneğin, her model etek her bedende aynı durmaz ve şıklık yaratmaz. Bendeniniz tanımalı, vücut tipinize uygun etek seçmelisiniz. Bu sezon elbiseler ve pantolonlar revaçta olsa da etekler dolabın vazgeçilmez parçalarıdır.

KASLI VÜCUTLAR NASIL ETEK GİYMELİ

Uzun yıllar spor yapmaktan ya da genetik durumdan dolayı çok kaslı bir vücudunuz varsa seçeceğiniz etek  diz boyunda olmalıdır. Yine eteğinize uygun zarif, yüksek ökçeli bir ayakkabı ile havalı bir görünüm elde etmeniz mümkün. Ayrıca kaslı kadınlarda gözde bildiğiniz gibi. Bacaklarınız düzgünse hiç çekinmeden mini ve dar etekleri tercih edebilirisiniz


İNCE VE DÜZGÜN FİZİĞİ OLANLAR

Vücudunuz ince ve orantılı ise etek seçiminde çok zorlanmanıza gerek yok. Özellikle kalem etekleri ister diz üstünde ister diz altında rahalıkla giyebilirsiniz. Yine hafifi volanlı ve fırfırlı etekler de size çok yakışacaktır. Vücut hatlarınıza güveniyorsanız, ince vücudun tüm avantajlarından yararlanabilirisiniz. İster uzun , ister kısa büzgülü eteklerde siz de şık duracaktır.

GENİŞ KALÇALI HANIMLAR

Söylenilenlerin aksine bol etekleri tercih etmeli ve geniş kemerler kullanmalısınız. Geniş kemerler kalçanızın fazlalığını örtmede yardımcı olacaktır. Göz yanılması yaratacaktır. Düz ve koyu renkleri tercih edin. Ama ben de moda olan desenli eteklerden giymek istiyorum illaki diyoırsanız; o zaman minik desenli ve çok karmaşık olmayan etek modellerini tercih edin. Asla mini giymeyin. Mini eteke kalçalarınızı daha geniş gösterir.

BEL VE KALÇA  OYUNTUSU OLMAYANLAR

Dikdörtgen bir vücudunuz mu var. Boyuna çizgili bluzların altına düz renk diz üstü etekleri, ya da hafif volanlı etekleri tercih edin. Etek üstüne giydiğiniz bluz ya da gömleklerin geniş olmasına dikkat edin.

Ya tütü etekler? Özellikle çocuklar için tercih edilen tütü etekler zayıf, ince narin vücutlarda harika duruyor. Sadece minik kızınız için değil, kendiniz için bile düşünebilirsiniz.  🙂

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code