Vural: “Eğer TRT belgesel yapmak istiyorsa, çıksın Oslo’daki belgeleri açıklasın”

by admin | Cumartesi, Eki 31, 2015 | 1033 views

VURALTRT binası önünde bu kanalda gösterilen FETRET ile ilgili bir açıklama yapan MHP vekili Oktay VURAL zehir gibi sözler sarfetti.. Hani YENİLİR YUTULUR cinsten “olmayan” (tabii adamına göre değişir de).

Vural TRT’nin iktidarın (kimin olduğu da malum esasında) borazanı haline geldiğine ve halktan alınan vergilerle yaşamasına rağmen son derece tarafgirane yayınlar yaptığını da ekledi.

Bu sırada açıklamayı çekmek için sonradan gelen TRT ekibine de sert tepki gösteren Grup Başkanvekili Oktay Vural şunları söyledi:

“Buraya ne geliyorsunuz? Ne diye geliyorsunuz? Böyle bir rezalete olmaz. İstemiyorum TRT’yi. Genel başkanımızın istemediğini ben ne yapayım? Yeter artık be. Yeter artık. Başbakana 30 saat, Recep Tayyip Erdoğan’a 29 saat, MHP’ye bir saat 10 dakika.


Sonra 37 AKP’li vekili çağır televizyonda, askeri polisi suçlu göster, PKK’yı terörist başını, Karayılan’ı akla. Ülkücüleri suçlu göster. Utanmazlar. MHP olarak bu dönemi bitireceğiz.

Eğer TRT belgesel yapmak istiyorsa, çıkın Oslo’daki belgeleri açıklayın. Oslo’da ne görüşüldü? Kirli pazarlıklar nelerdi? AKP’li vekiller bu toplantılara katıldı mı? Niye? bunları açıklamıyorsunuz. Bütün bunların hepsi var, çıkın açıklayın bakalım. Kandil’deki kriptolu telefonları kim verdi? Kandildekileri özel uçakla Oslo’ya kim götürdü? Oslo’dan önce kimle nerede görüştürler. Açıklayın bakalım.

Siz hangi hakka töreöle mücadele eden insanları, kötülüyorsunuz. Vicdan yok mu? Siz de ya. Böyle rezalet olmaz. Hürriyetimizi gasp ediyorlar. Bunlar, vatandaşın televizyonu milletin televizyonu değil, sarayın televizyonu olmuşlar. Haram olsun milletimin vergisi. Bu millet, elektrik parası öderken size para veriyor ya. Gece yarısı ekpresi misiniz ya? Adam gibi yayın yaptıracağız? Bununla ilgili yayınlar yapanların, talimat verenlerin hepsi hesap verecek. Korkunun ecele faydası yok. Bu oyunu bitireceğiz. Ama kanıma dokunuyor ya. Televizyonda askerim, polisim jandarmam, masum insanları öldürüyor. Olarak gösteriyorsunuz be. Utanma yok mu sizde? Genel başkanımızın istemediğini ben ne yapayım. Yeter artık be. Yeter artık. Bu talimatları veren, bunların yayınlanmamasını söyleyenler, er yada geç hesabını vereceklerdir. Onlar hakkında da biz belgesel hazırlayacağız”.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code