Yarbayın 6 yıla kadar hapsi istendi

by admin | Salı, Mar 17, 2015 | 1506 views

YARBAYKısa süre önce Ankara’da inanılmaz bir olay olmuş ve bir yabancı (diplomatmış kendileri) Türk Ordusunun bir mensubunu korumalrı kanalıyla Ankara’da trafiğin ortasında darp etmişti.

Günler sonra çıkan kavgayla ilgili dava açıldı. Elçilik aracına tekme atan Yarbay Karakuş’un 6 yıla kadar hapsi istenirken, Karakuş’un elmacık kemiğini kırmakla suçlanan elçiliğin şoförü Selahaddin Aydın için 4.5 yıl hapis cezası istendi.

10 Eylül 2014 tarihinde, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Akın Öztürk’ün damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş ile Kuveyt Büyükelçiliği personeli arasında trafikte yol verme anlaşmazlığı nedeniyle çıkan bo olayın bu safhaya gelmesi esasında pek de şaşırtıcı gelmese gerek vatandaşlara artık, zaten.


Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemede; Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği aracını tekmelediği, buna karşılık şoför Selahaddin Aydın, elçilik ataşesi Emad Ali Almahoid ve kimliği tespit edilemeyen bir diplomatın Karakuş’u darp ettikleri belirtildi. Kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şoför Aydın’ın, Yarbay Karakuş’un yakasından tuttuğu, ataşe Emad Ali Almahoid’in yumruk attığı, birlikte oldukları anlaşılan üçüncü kişinin ise Karakuş’u sırtından itip yere düşmesine neden olduğu ifade edildi.

Adli Tıp raporuna işaret edilerek, Yarbay Karakuş’u, kemik kırığı oluşacak şekilde yaralayan şoför Aydın’ın, ‘nitelikli kasten yaralama’ suçunu işlediği belirtildi. Aydın hakkında 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Yarbay Karakuş’un da elçilik aracına tekme atarak, “kamu malına zarar vermek” suçundan 1 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Diğer taraftan iddianamede şüpheli-mağdur Kuveyt Ataşesi Emad Ali Almahoid’in diplomatik dokunulmazlığı bulunması nedeniyle hakkında düzenlenen fezlekenin Adalet Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi. Kimliği tespit edilemeyen diğer diplomatın dosyasının ayrılması, bu kişi hakkında kimlik soruşturması yapılması istendi. Kuveytli diplomat ile Türk şoförün, Yarbay Karakuş hakkındaki “hakaret ve tehdit” şikâyeti ise takipsizlikle sonuçlandı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code