Yeni “Başbakan” Davutoğlu’mu?

by admin | Perşembe, Ağu 14, 2014 | 938 views

DAVUTOGLU_FM
Erdoğan CB seçildikten sonra siyasi kulisler (ve de genel olarak Türkiye) kendisinden sonraki başbakanın kim olacağı merakı (ve hatta biraz da endişesi) ile çatlıyor adeta. Bu hayati karar önümüzdeki günlerde birçok şeyin nasıl şekilleneceği hakkında önemli fikir verecek bizlete zira.

Bazı siyaset uzmanlarına göre bu sorunun cevabı esasında neredeyse kesinleşmiş gibi; Yeni Genel Başkan ve Başbakan için en kuvvetli aday, DAVUTOĞLU.

Nedenini ise şöyle açıklıyor aynı uzmanlar;


“Tayyip Erdoğan ve parti sözcülerinin dile getirdiği prensipler irdelendiğinde o ismin Ahmet Davutoğlu olduğu anlaşılıyor. Bunun da ötesinde Erdoğan’ın gönlündeki isim Ahmet Davutoğlu.   MKYK toplantısında Erdoğan, ‘Başbakan ve genel başkan kim olmalı’ sorusunu sordu. Abdullah Gül, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu isimlerinin öne çıktığı listede Ahmet Davutoğlu birinci çıkıyor. Milletvekilleriyle yapılan toplantılar yanında ayrıca genişletilmiş il başkanları toplantısı devam ediyor. Bu toplantıya il başkanlarının yanı sıra, belediye ve büyükşehir başkanları katılıyor. Burada da Ahmet Davutoğlu adının öne çıktığı iddia ediliyor.

Partinin 13’üncü kuruluş resepsiyonu ve Cuma günü yapılacak Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları toplantılarında Erdoğan temayül yoklaması yaparak teşkilatları karara ortak yapmak suretiyle ilerleyen zamanlarda çıkacak problemleri önlemeye çalışacak.

Erdoğan’ın son üç ayda dile getirdiği prensipler alt alta yazıldığında Başbakan çıkıyor. O prensipleri yeniden hatırlayalım. 1. Genel başkan ve başbakan ayrı olmayacak. 2. Üç dönem kuralı kaldırılmayacak. 3. Emanetçi başbakan olmayacak. Bu tarife uyan isim Ahmet Davutoğlu.”

Ne diyelim? Türkiye için hayırlı olsun. Söz konusu kişinin Dışişleri koltuğunda ne kadar başarılı olup olamadığı  ortada. Şimdi de Türkiye’yi kendisine emanet edeceğiz demek ki. Allah sonumuzu hayretsin.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code