Yeni Türkiye’den bir söylem: “Reisin kadrini bilemedin daha da sürüneceksin”

by admin | Perşembe, Eki 20, 2016 | 671 views

ali-bulacEvet yeni Türkiye’den bir söylem: Polis tutuklu gazeteciye şöyle diyor “Reisin kadrini bilemedin daha da sürüneceksin”.. Reis diye kastettiği kişinin kim olduğu malum.. Gazeteci de Ali BULAÇ, bir zamanlar iktidarın gözdelerinden (kalemşör bile diyebiliriz hatta).. Daha sonra tenkit etmeye başlayınca gözden düşüp soluğu en sonunda parmaklıklar arkasında alan “gazeteci”… Muhtemelen Gülen örgütüyle bağlantılı filan görülmüştür kendisi… Bu kısmına da hiçbir itirazımız yok da, söylem çok ilginç; yani “Reis’e biat etmeye devam etseydin – diğer birçoğu gibi – şu anda sen de keyfini sürüyor olurdun, burada sürünmek yerine”…


Şimdi ifadenin çirkinliğine mi baksak, acımasızlığına mı, yoksa adalet denilen kavramın maalesef hangi seviyelere geldiğine mi? Ama gerçek olan birşey varsa o da bu ifadeyi kullananın aynen de gerçeği ifgade ettiği hususudur; “Evet arkadaş keyfin bozulmasın istiyorsan, biat pozisyonunu muhafaza et.. “. Bu kadar basit.

Habere göre CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu Silivri’de tutuklu gazetecilerle görüştüğünde gazetecilerin kendisine anlattıklarını aktardı. Örneğin, “Ali Bulaç’ın ifadesi alınırken kendisine ağır hakaretlerde bulunulmuş” Bekaroğlu’na göre. Bulaç şunları da söylemiş; “Biz hiçbir aşamada fiziki işkence görmedik. Fakat ifadem alınırken ağır hakarete maruz kaldım. 3 polis ifademi alıyordu. Onlardan daha yaşlı biri içeri girdi. Hepsi ayağa kalktılar. Siması yabancı gelmedi ama tanıyamadım. Bana ağır şekilde hakaret etti. Ali Bulaç daha çok sürüneceksin. Sen Ahmet Taşgetiren gibi hareket etmedin. Bak o nerde sen burdasın. Reisin kadrini bilemediniz, iyiliğini, dürüstlüğünü bilmediniz. Şimdi burda, bu yaşta, bu şekilde sürünüyorsun, daha da sürüneceksin dedi. Böyle bir şeyle karşı karşıya kaldım. En acı olay buydu. Daha ağır sözler var ama söyleyemiyorum”.

CHP’li Bekaroğlu ayrıca Silivri’de Ahmet Altan, Mehmet Altan, Murat Aksoy, Ali Bulaç, Ahmet Turan Alkan, Şahin Alpay ve Mustafa Ünal’ı da ziyaret etmiş.

KAYNAK: CUMHURİYET

Like it? Share it!