Yılbaşında nereye gitsek: Tur pazarlama yarışı başladı bile..

ENDULUS
Yıl sonu  yaklaşırken bütçesi uygun olan vatandaşlar hangi tura katılsam diye “kara kara” 🙂 düşünmeye başladılar. Turizm firmaları da onların işini kolaylaştırmak ve de turları daha cazip hale getirip müşteri kapmak için ellerinden geleni yapıyorlar doğrusu.

Pekiyi, hali vakti yerinde bir vatandaş yılbaşında yurtdışına gitmek isterse ne gibi seçenekleri var acaba?

Örneğin, yaklaşık 27o eurolardan başlayan Orta Avrupa gezisi tercih edilebilir.

Bu tur daha ziyade tarih ve sanat ağırlıklı oluyor doğal olarak, hatta Orta Çağ dönemine bir yolculuk bile diyebiliriz… Bu gezide, Orta Çağ’dan gelen tarihi ve sanatsal zenginlikler, sokak lambalı, taş köprülü görüntüler ve tabii ki müzeler geçmişe bir yolculuk olanağı sağlıyor.

Diğer taraftan İspanya gezisi de önemli bir alternatif; Örneğin Barselona turu… Fiyat 250 euro civarında.


Bu gezide de İspanyol kültürü ile daha yakından tanışma şansı ve onun sıcaklığını yaşama olanağı yakalıyorsunuz. Muhteşem lezzetlerle tanışıp, latin danslarını doya doya seyrediyorsunuz. Ayrıca, Katalan bölgesinin tarihi yapılarını, geniş kaldırımları ve diğer onlarca görmeye değer özelliklerini doya doya izliyorsunuz. Tabii, Barcelona futbol takımını da unutmamak lazım… Burada harikulade deniz ve Latin kültürünün kokusunu taşıyan kumsallar ve sahiller de size çok davetkar gelecektir, şüphesiz..

Bu arada yeni yıla kayak turlarıyla da girebilirsiniz. Örneğin, Pamporovo’da kayak yaparak kutlayabilirsiniz 2015’i…

4 gece 5 günlük bu turda gayet keyifli bir otobis yolculuğu ile Çorlu – Edirne – Kapıkule kara yolunu takip ederek Haskovo – Plovdiv karayolu vasıtasıyla Pamporovo’ya varıyorsunuz… Yani yaklaşık 500n km civarında bir yol yapıyorsunuz .. Bu turu alanlar kayak pistlerinde kayak ve kar keyfinini doyasıya yaşayabiliyorlar..

Bir de Sevilla ( Endülüs) Turları var ki bu da ayrı bir alem.. Yaklaşık 350 euro fiyatı var bu gezinin de..

Flamenko ve boğa güreşi dendiğinde ilk akla gelen şehir olan Sevilla’nın içinde gezintiler.. Şehrin Küçük restoranları, kafeleri ve mağazalarında geçirilen eşsiz zaman … Ayrıca sarayları, camileri ve Roma mimarisiyle İslam kültürünü birleştiren eserlerini görme ve ziyaret etme..

Bu arada Amerika kıtasına yapılan yolculuğun da başlangıcının Sevilla olduğunu yani Christoph Colomb’un Amerika’yı keşif yolculuğuna buradan başladığını hatırlamakta fayda var. Bir de bu şehirde Avrupa’nın 3. büyük katedrali Sevilla’da yer alıyor. Sevilla Katedrali.. Dolayısıyla bu tur da oldukça doyurucu…

Tabii bununla da bitmiyor… Daha bir sürü alternatif gezi turları mevcut.. Bunun için gaztelere ve internete bir göz atmak yeterli zaten..

Size daha şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz yılbaşında…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code