Yılbaşından bir gün önce Urla’dayız .. Nerede mi? Sanat Sokağı’nda

by admin | Çarşamba, Ara 23, 2015 | 2510 views

URLA-YILBASI

Ege’nin en güzel hareketli ve de sanat faaliyetleri açısından en zengin ilçelerinden biridir URLA.. Bu ilçemiz deniz kenarındadır ve ayrıca çok tarihi bir dokuya sahiptir birçok bölgesinde (maalesef bozulan bazı noktalar hariç tabii).
Burada en az Urla’nın kendisi kadar tanınmaya başlamış hatta şöhreti birçok platformda onu geride bırakmış çok da özel bir mekanı mevcuttur: “URLA SANAT SOKAĞI”..

Evet haritadaki adıyla Zafer Sokak ama bilinen ve kullanılan adıyla Urla Sanat Sokağı.. Burada sokak boyunca tarihi binalar ve bunların altında da birçok “genellikle” sanatla iştigal eden veya bu tip ürünler satan küçük işyerleri görürsünüz.. Daha ziyade, antikacı, hediyelik eşya, seramik atölyesi (hatta kursu), çini atölyesi, resim atölyesi ve birkaç tane de yiyecek, içecek yeri ve kafe tarzı yerler..

Sokaktaki tarihi binalar oldukça bakımsızdır ama 2016 içinde Kültür Bakanlığı desteğiyle buralar restore edilip pırıl pırıl bir hale getirilecektir, resmi kaynakların bilgilendirdiğine göre.. İşin en güzel tarafı da bu sokağın güzelleştirilmesi ve daha fazla insan tarafından ziyaret edilmesi için bir dernek kurulmuş ve faaliyette olmaasıdır.. Faaliyet derken “öyle böyle” değil gerçekten de “canavar” gibi çalışan üyelerden – Ozan ISKIR, yardımcısı Ender Ülger ve diğerleri -ve ardı arkası gelmeyen etkinlik ve gayretlerden bahseddiyoruz… Hakikaten de cansipaerane çalışan bu arkadaşları örnek alabilse keşke birçok diğer dernekler..


İşte şimdi de hani Ege Bölgesinde yaşayıp da ailece (eşiniz, çocuklarınız vs) yılbaşında nerelere uğrasak diye düşünen varsa aranızda hemen müjdeyi verelim; Yılbaşından birgün önce URLA SANAT SOKAĞI’nda KUTLAMA ETKİNLİKLERİ düzenliyor sokak platformu. Bütün yapmanız gereken şapkanızı alıp gelmek..

Bu arada unutmadan söyleyelim; Burada yani Sanat Sokağı’nda faaliyet gösteren ahali başka yerlere pek de benzemiyor doğrusu.. Son derece arkadaş canlısı, birbirine destek olan, hepsi sanatın kıymetini bilen ve bir şekilde bir ucundan yakalamış güzel insanlar..

Yaniii ne demek? Yılbaşından birgün önce bu güzel insanlarla birlikte olmaya ÇOK değer demek…

Sevgilerle .. Bu vesileyle 2016 bütün “GÜZEL” İNSANLAR için hayırlı ve uğurlu olsun.. “ŞER” ile ilgili şeyleri veya insanları da inşallah yakamızdan düşürsün..

Editör

Not: Bu konuda daha geniş bilgi PLATFORMUN FACEBOOK SAYFASINDA bulunabilir.

URLA-ALISVERISBu arada unutmadan şunu da belirtelim
26-31 ARALIK GÜNLERİ Urla Tamirhane binasında
“ALIŞVERİŞ FESTİVALİ” var..

Çok güzel ürünleri en uygun fiyatlarla alabileceğiniz.

Uğramanız TAVSİYE EDİLİR.. 🙂

10:30 – 20:30 Saatleri arası açık olacak..

(BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLA)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code