Yılmaz Özdil Sözcü gazetesinde yazmaya başlıyor

by admin | Salı, Eki 7, 2014 | 1426 views

YILMAZ-OZDIL-10İktidarın muhalif yazarlar üzerindeki baskısının son kurbanı olan Yılmaz Özdil’ de yeni adresini buldu sonunda; SÖZCÜ Gazetesi..

Muhalif kesimin büyük beğeni ve dikkatle takip ettiği en önemli yazar olan ÖZDİL muhakkaktır ki iktidardakilerin en çok zıttına giden kalemdir aynı zamanda.. Zaten en sonunda Hürriyet’ten ayrılmasını sağlamış oldular..


Fakat şu bir gerçek ki bu tip eğilip bükülmelerde olan esas o dik duramayan gazeteye de oluyor. Zira hiç şüphesiz Özdil olayından sonra onbinlerce kişi (zaman içinde muhtemelen daha da çok) Hürriyet’i bırakıp Sözcü ve Cumhuriyet gibi gazeteleri takip etmeye başlayacaktır.. Sonunda da Hürriyet de dahi olmak üzere dik durmasını beceremeyen gazeteler işte şimdi yaptıkları gibi (utanmadan) ön sayfalarında teaser ve cinsel içerikli haberlerle doldurup gazeteden ziyade temizlik kağıdı (kibarca ifade edilmiştir) niteliğine bürüneceklerdir daha ziyade.. Ondan sonra da ya yok pahasına yandaş havuz medyasına satarlar ya da eve götürüp çerçeveletip duvara asarlar gazetelerini..

Hatırlanacağı üzere Hürriyet gazetesinde, yazısının basılmaması nedeniyle çıkan kriz üzerine gazete ile Yılmaz Özdi’in yolları ayrılmıştı. Özdil’in geçtiğimiz ay, resmi olarak sözleşmeyi imzalayacağı ve Sözcü’ye gideceği biliniyordu. Sözcü, Yılmaz Özdil’i kadrosuna kattığını sürmanşetten duyurdu.

Bu habere hiç şüphesiz ki “GERÇEK” düşünce hürriyetine inanan yüzbinlerce insan son derece memnun olacaktır. Biz de hayırlı olsun diyor, Sözcü’yü de tebrik ediyoruz böyle değerli yazarlara kadrosunda yer açtığı için..

Hoş geldin YOZDİL 🙂

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code