Yine aynı manzara: Kurban Bayramı sonrası tatilcilere dönüş çilesi

TATILCI-DONUS
Her yıl aynı film aynı kurgu “sil baştan”; 8-9 günlük tatillerde önce tatil yerine ulaşım çilesi, yollarda kazalar, kaybolan hayatlar.. Sonra tatil (??) dönüşünde de yine yollardaki sefalet, kazalar ve kaybolan hayatlar… Garip vatandaş bunu bile bile her sene aynı senaryoyu baştan yaşar..


Bu sene de durum farklı olmadı. Hükümet sağolsun (??) bir kıyak çekti vatandaşına ve tatili 9 güne uzattı… Tabii bu durumda “bağlasan da durmaz” kişiliğindeki vatandaş da bu olanağı değerlendirdi… Ya ondan sonra? İşte o kısmını sormayınız.. veya siz sormasanız da biz söyleyelim yine de; Yollarda perişanlık ondan sonrası..

Habere bakınız hele: “Kurban Bayramı tatilini tamamlayıp Avrupa yakasına geçmek isteyen tatilciler Çanakkale’deki feribot iskelesinde araçlarıyla uzun kuyruk oluşturdu. Tatillerini Ege ve Akdeniz bölgelerinde tamamlayıp, İstanbul ve Trakya yönüne gitmeye çalışan tatilciler, feribot iskelesinde araç yoğunluğuna neden oldu. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren araç yoğunluğu nedeniyle İskele Meydanı’na çıkan bazı cadde ve sokakları trafiğe kapattı. Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş yetkilileri, araba vapuru ve feribotların tarifedeki saatlerini beklenmeden seferlerini sürdürdüğünü kaydetti.”

Biz yine de dua edelim de yollarda can kaybı olmasın …. İYİ BAYRAMLAR 🙂

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code