“Yönlendirme Tabelaları” özürlü güzel İzmir

by admin | Pazartesi, May 5, 2014 | 1851 views

IZMIR-TRAFIK
Evet başlığa bakınca tuhaf, olumsuz, sert ve hatta bazı güzel İzmirlilere haksız gibi gelebilir..

Ama dost acı söyler, karnından da konuşmaz misali yaklaşık 65 yıl İstanbul gibi umman bir şehirde (ki İzmir yanında lütfen kusura bakmayın ancak kasaba gibi kalıyor) yaşamış bir kişi olarak İzmir’de bir yerden bir yere giderken işaret/yönlendirme tabelalarını koyanlara her seferinde büyük iltifatlar yağdırıyoruz, kulakları çınlasın bu insanların…

Yahu bu kadar mı kötü yönlendirme olur? Koskoca İstanbul’da her şeye rağmen tabelaları takip ederek yolunu/yönünü bulabilirsin.. Tabii, bilhassa önemli noktaları ararken… İzmir’de, Allah korusun mümkün mü?


Önemli yer derken nerelerden bahsediyoruz peki? Mesela, BOZYAKA Eğitim Hastanesi… Be kardeşim İzmir’de kaç adet bu kadar önemli nokta var ki? Vatandaşlarının çoğu 3 tane hastaneye gidiyor; Bozyaka, Yeşilyurt ve Ege.. İzmir içinde hiç olmazsa önemli noktalarda bunların adı yazan ve yön gösteren tabelalar koymazsan ne için koyacaksın ki?

Durun hele daha bitmedi; İzmir’in şu anda en ünlü yerlerinden biri SEFERİHİSAR olmuş durumda. Neden mi? Çünkü burası Türkiye’nin ilk cittaslow şehri (yani sakin şehir) ve artık dünyanın birçok yerinde tanınıyor.. Hatta çoğu zaman İzmir’den de fazla bilinir desek pek de abartmış olmayız..

İzmir’in içinde gidiyorsun bir tek tabela işaret göremiyorsun Seferihisar yazan.. Otoyola çıkıyorsun yine hiçbir işaret yok.. Ne zaman ki ta dibine geliyorsun o zaman bir zahmet bir tabela lütfetmişler beyler.. İnsaf yahu.. gerçekten insaf..

Bu işin sorumlusu her kimlerse (belediye mi yoksa karayolları mı) durumu birazcık “dikkat/itina ile” inceleyip, utanma duygusunu da çalıştırarak bu İzmir isimli büyük kentimize yakışır bir yönlendirme sistemi kazandırırlar inşallah.. Bizler de böylece her İzmir içine çıktığımızda onlara “methiyeler” (?) yağdırmak zorunda kalmayız (şu anda olduğu gibi)

Sevgilerle (ve umutla)
Editör

05.05.2014

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code