“Yürekli, bilgili ve adil” gerçek bir demokrat gazeteci

by admin | Cuma, May 9, 2014 | 1471 views

DENIZ-ZEYREKTürkiye, adeta kamplaşmaya sürüklenerek çok tehlikeli girdapların içine sürüklenmiş, bazı satılık kalemler ne dünya görüşleriyle ne de vicdanlarıyla bağdaşmayacak şekilde güç sahiplerinin silahşörlüğüne soyunmuş ve birçok demokrat diye geçinen gazeteci ve fikir önderi korkudan düşündüklerini ifade edemezken, DÜRÜST, YÜREKLİ, BİLGİLİ ve gazeteci olmanın kendilerine ne gibi bir toplumsal sorumluluk yüklediğinin farkında olan bazıları da bildikleri ve düşündüklerini milletle doğru bildikleri yolda ve kalemlerini satmadan paylaşmaya devam ediyorlar.. Hem de malum kaynaktan gelebilecek her türlü tepkiye rağmen…


Bunların arasında bizce Ahmet Hakan gibi çok ünlü gazeteciler de var tabii ki..

Ama biz burada kısaca başka bir değerli basın mensubuna özellikle teşekkür etmek istiyoruz; Deniz Zeyrek isimli gazeteciye..

Bu bilgili, adil, gerçek demokrat ve de en önemlisi cesur gazeteci ne zaman ekranda olsa programı dinlenir hale getiriyor.. Çok net, yalın ve bazıları gibi SÜSLÜ cümleler kullanmaya da ihtiyaç duymadan olayları ve yorumlarını herkesin keyifle dinleyeceği şekilde aktarıyor.. İzleyiciler gerçekten ciddi şekilde bilgileniyorlar da.. Yani bazıları gibi muhtelif ajanslardan tercümeler yapıp okuduklarını pazarlamıyor ekranda, çok bilgili olma ve de görünme adına…

Keşke böyle gazeteciler daha çok olsa ve de program sunucuları böyle arkadaşlara daha çok konuşma zamanı verseler, magazin yapan “gazeteciler” yerine..

Teşekkürler Deniz Zeyrek.. İyi ki sizin gibi gazeteciler mevcut da bu milletin sokaktaki yüzde 55’i umutlarını koruyabiliyor..

Sevgilerle
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code