Mecrea … Ayakkabı sektöründe “Benim İçin Tasarlanmış” sloganıyla üreten bir firma

“Ayaklarımızın yer ile doğrudan temasını keserek yabancı maddelerden ve değişik hava koşullarından korunmasını sağlayan ayak giyeceği”.  Evet, işte size ayakkabının tarifi, her ne kadar biraz ansiklopedik olduysa da… Ayakkabı genelde “taban” adı verilen alt parça ile “saya” denen üst parçadan oluşur. Ayakkabının yer ile temasında dolayı yıprandığı için taban daha dayanıklı ve kalın bir malzeme kullanılarak yapılır. Ayağı saran saya ise deri, kumaş gibi daha ince bir malzemeden yapılır.Ayakkabı dendiğinde aklımıza bot, çizme, sandalet, topuklu, spor ayakkabı, iskarpin gibi pek çok farklı çeşit geliyor… Ayrıca ayakkabı modeli dendiğinde yüzyıllar boyunca farklı coğrafyalar ve iklim şartlarında oldukça farklı fonksiyonlar için tasarlanmış çok çeşitli ürünler görebiliyoruz.

Şüphesiz ki teknik açıdan bu tarif ve açıklamalar geçerli olacaktır. Yani neticede ayaklarımızı muhtelif dış etkilerden koruyan bir giyecektir, ayakkabı… Zaten belki de daha önce farkına varmamış olabilirsiniz ama “AYAK” ve “KAP” kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur ayakkabı kelimesi… Fakat işin bununla bitmediği ve bu konunun çok daha kapsamlı olduğu da çok açıktır. Zira eskiden genellikle bilhassa ayakları korumak için kullanılan ayakkabı yüzyıllardır şıklığımızı tamamlayan vazgeçilmez bir unsur olarak da kabul görmüş bulunuyor… Yani moda dendiğinde ilk akla gelen ürün oluyor neredeyse.


İşte günümüzde ayakkabının yalnız koruyucu özelliklere sahip olması yetmiyor, vazgeçilmez ve esas fonksiyon olan bu özelliğin yanında insanların zevklerine, gözlerine de hitap etmesi gerekiyor. Neticede bu iki unsuru optimum yani en uygun şekilde bir araya getirip ürünlerini layıkıyla tanıtabilen firmalar da pazarda başarıya ulaşıyorlar.

İşte bunlardan biri de MECREA markasıyla ayakkabılar üretip bunu internet üzerinde online olarak tüketicilerin beğeni ve istifadesine sunan bir firma. MECREA “güçlü kadınların” cesur ve yenilikçi tasarımları bulabileceği; dünya modası ve gerçek hayattan esinlenen online bir moda markası… Firma kendisini tarif ederken şu ifadeyi kullanıyor aynen; “Yeniliklere duyduğumuz heyecan ve fark yaratma arzumuz ile 2012 yılından beri her gün kendi tasarladığımız ve sevgiyle ürettiğimiz ürünlerimizi modayı yakından takip eden takipçilerimize ulaştırma hevesiyle güne başlıyoruz”. Gerçekten de çok çarpıcı bir tanım olduğunda sanırım çoğumuz mutabık kalırız. Kadını odak noktasına alan MECREA, “kadın olmak nedir biliriz” noktasından yola çıkarak sunduğu ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi açısından asla azıyla yetinmemeyi prensip edinmiş bir moda kuruluşu. Firma tasarımcıları her gün dünya modası, son trendler, ünlülerin tercihleri, sosyal medya ve sokak modasında öne çıkan akımları birleştiriyor ve yepyeni tasarımlar yaratarak internet siteleri üzerinden modayı takip eden son kullanıcıların beğenisine sunuyorlar.

Onlar kendilerini “Sadece Moda Değiliz, Hızlı Moda’yız” diye tarif ediyorlar. Zira kendileri tasarlıyor, Türkiye‘de üretiyor ve hemen takipçilerine sunuyorlar. Onlar alışveriş yapmanın bir lüks değil, bir hak olduğunu düşünüyorlar… Son trendleri en uygun fiyatla üretmeye çalışıyor direkt atölyeden takipçilerine sunuyorlar. Özetlersek, MECREA tasarımcılarının hedefi ürünlerini tercih eden son kullanıcılara “Benim İçin Tasarlanmış” dedirtebilmek. Onlar işlerini bu derece aşk ve tutkuyla benimsiyorlar.

Mecrea tarafından üretilen ayakkabı modellerini incelemek için tıklayın

Editör

Like it? Share it!