Köyceğiz.. Keşfedilmeyi bekleyen cennet

KOYCEGIZ
Tatil ve “tatilde gidilecek yer” deyince çoğumuzun aklına hemen Bodrum, Marmaris, Alaçatı ve benzeri yerler gelir.. “Nedense” demiyoruz çünkü sebebi açık;

=> Birincisi bu yerler gerçekten modadır ve hep de olmuştur.. (Yani oraya giderseniz tatilde havanız daha da iyi olur)..
=> İkincisi hızlı yaşamak ve bol hareket isteyen gençler – ismini koyalım mı karşı cinsten arkadaşlar edinip güzel eğlenmeyi hedefleyen – için doğaldır ki bu yerler çok daha fazla seçenekler sunmaktadır..
Fakat, amacı hızlı bir tatil değil de gerçekten kaliteli, huzurlu ve de gevşetip dinlendiren bir zaman geçirmek isteyenler için Köyceğiz gibi (her ne kadar ismi sık geçse de) henüz tam olarak keşfedilmemiş cennetler vardır..

Köyceğiz’e neden gitmeli diye sordğumuzda sakinleri kısaca şöyle cevaplıyorlar;

Çünkü Köyceğiz kitlesel turizminin henüz ulaşmadığı Ege ile Akdeniz tam birleştiği noktada bakir kalmış mükemmel doğası, bulunmaz tabiat zenginlikleri, tarihi , kültürü , gölü, denizi, kaplıcası kısacası herşeyi ile korunmuş muhteşem bir belde….

Hakikaten de internette resimlerine bakıp, videolarını seyrettiğinizde bundan eksiği değil çok daha fazlası olduğunu görüyorsunuz bu şirin beldenin…

Öncelikle Köyceğiz öyle bir konumdaki çevredeki çok önemli turistik noktaların/güzelliklerin en fazla bir birbuçuk saat yakınında; Çünkü Akdeniz ve  Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde, Marmaris ile Fethiye arasında, Sarıgerme, İztuzu, Kaunos, Dalyan gibi bir çok yeryüzü cennetinin ortasında yer alıyor. Dolayısıyla Ekincik Plajı, İztuzu Plajı, Dalyan, Fethiye, Dalaman Havalimanı ve Marmaris gibi noktalar buradan oldukça yakın, yaklaşık 30-100 km civarlarında…


Diğer taraftan Köyceğiz Gölü (ki burada Belediyeye ait Delta plajı mevcut), Kaunas Antik Kenti (M.Ö. binl, yıllardan), şelale gibi güzel yerler sizin ziyaretlerinizi bekliyor…  Diğer taraftan burada çeşitli spor aktiviteleri de yapılıyor düzenli olarak hem de.. Yürüyü, rafting, bisiklet bunlar arasında..

Yani bu şirin belde muhteşem doğa ve tarihi birlikte sunuyor ziyaretçilerine..

PANORAMA-OTEL-KOYCEGIZKonaklama /ağırlama kapasitesi açısından ancak yetecek kadar bir olanak sunuyor belde.. Burada en seçkin otellerden biri şüphesiz ki PANORAMA PLAZA..  Yıllardır bu yörede başarıyla hizmet veren tesis Müdür Mustafa Bey’in hizmetinde hatta ünlü kişilerin bile uğrak durağı – tabii ybölgeye geldiklerinde..

“Neden Panorama Plaza?” diye sorduğumuzda şu cevabı alıyoruz doğrudan;

“Otelimiz Gizemli Köyceğiz Gölü’ nün hemen kenarına konumlandırılmıştır..  Küçük şirin, sakin ve huzurlu ve bir defa gelenin yıllarca gelmeye devam ettiği ayrıca leziz yemeklerin sunulduğu görülmeye değer iddialı bir tesistir.. ve de en önemlisi hijyen asla ödün vermeyeceğimiz bir husustur..”

Bu arada etrafımızdakilerle sohbet ettiğimizde Seferihisar gibi yıldızı parlayan (ama maalesef performansını sıfatına layık bir şekilde götüremeyen) yerlerden ziyade insanların artık daha sıcak karşılandıkları, yerli halkın teveccüh ve sevgisini daha kolay kazandıkları, yani kabul edildikleri ve en önemlisi DOKUSUNU MUHAFAZA EDEBİLEN yerlere ilgi ve alakalarının arttığını görüyoruz.. Burada, bu beldelere yerleşip yaşamlarını orada geçirmekten bahsediyoruz….

Köyceğiz’ ile ilgili satırlarımızı şu aşağıdaki bilgilerle bitirmek istiyoruz

İçilebilecek suyu, yürüyecek yolu, gezilecek 2 km.lik yeşil bantlı kordonu, yüzülebilecek gölü (kanalizasyon  ve arıtma bitirilmiş), doğası, tarihi ve de insanıyla bu beldeyi en azından bir kere görmekte fayda var …

KAYNAK: WEB / Editör (10.10.2014)

Like it? Share it!