Terör Adana’da can aldı yine; Valilik otoparkında bomba yüklü araçla saldırı

by admin | Perşembe, Kas 24, 2016 | 628 views

adana-patlama

Maalesef yine terör saldırısı. Adana Valiliği açık otoparkında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Adana’daki saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, 21 yaralı var.

Adana Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda bulunan Valilik önünde bulunan 300 araçlık açık otoparka sabah saat 08:00 sıralarında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırının 33 plakalı bir araçla gerçekleştiği ifade ediliyor.


Saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi yaşamını yitirdi, 21 kişi yaralandı. Polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye bulunuyor. Bölge trafiğe kapatıldı.

Bombalı saldırıda kullanılan patlayıcı yüklü otomobilin Mersin plakalı olduğu ve bir kadın tarafından buraya getirildiği belirtiliyor. Aracın, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir alana park edildiği öğrenildi.

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül’ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım’a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı kaydedildi.

Canlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz… Yaralılara da acil şifalar.

Şüphesiz ki Türiye Cumhuriyeti Devletinin bu “vicdansız” terörist faaliyetlere karşı en sert mücadelesini destekliyoruz.

Like it? Share it!