Yepyeni bir Türk bilişim firması: “BizPoint” ve sunduğu hizmetler

Günümüzde çok farklı bir dünyada yaşadığımızın ve teknoloji denen unsurun gelişmesiyle daha da inanılmaz gelişmelerin her gün kapımızı çalarak bizleri de içine aldığının farkındayızdır çoğumuz. Şüphesiz ki bilgi teknolojileri ve internet denen adeta sihirli sistemin bundaki müthiş katkısı da inkar edilecek gibi değildir. Zaten bu teknolojilere önem veren ülkeler arayı epeyi açmış halde dörtnala zirveye gitmektedirler. Bu ülkelerde kurulmuş ileri teknoloji üreten firmalar da bir anda dünyanın gündemine oturmakta ve tek başlarına bile koca bir ülkenin toplam değerinden daha büyük bir maddi değere sahip olabilmektedirler. Dolayısıyla bu tip global bilişim şirketlerinin ülkemiz için de ne kadar büyük bir önem arz ettikleri aşikardır.

İşte bu şirketlerden bir tanesi de yakın bir zamanda bu sektöre hem de iddialı bir şekilde giren ve sunduğu hizmetler itibarıyla da kendisine özel bir konum hedefleyen BizPoint isimli “digital platform” kuruluşu. BizPoint’ in yalnızca ülkemiz için değil, global bazda hangi hizmetleri sunduğuna baktığımızda, bu iddialarına katılmamak mümkün değil doğrusu. Zira BizPoint’te işyerleri ve profesyonellerin yanı sıra, bireysel kullanıcılar da ihtiyaç duydukları birçok “yenilikçi” çözümleri, çeşitli fırsatları ve faydalı araçları tek çatı altında bulabiliyorlar.


İşin ilginç yanı, şirketin kuruluş hikayesi de “dünyadaki birçok ülkede global bazlı projeler doğarken Türkiye’den neden global bir proje çıkmıyor tartışmasıyla” başlamış… Hakikaten de bakıldığında çok hızlı gelişen teknoloji çağında, ülkemizin internet ve mobil uygulamalar bazında dünya markası seviyesine ulaşmış projeleri maalesef yok denecek kadar az. İşte BizPoint bu durumu kendisi için bir “challenge” olarak da kabul edip hem bireysel kullanıcılar ve profesyoneller hem de işyerleri için 7×24 aktif ve gerçek zamanlı çalışabilecekleri bir platform yapılmasının faydalı olacağı düşüncesiyle yurtiçi ve yurtdışını da kapsayacak yatay bir iş modeli tasarlama hedefiyle yola çıkmış.

Bu öyle bir model ki şirketlere, kobilere, esnaf ve sanatkarlara kısacası mikro işletmelerden büyük işletmelere kadar tüm iş alemine hizmet verebiliyor. Doktor, avukat, elektrikçi dahil tüm meslek sahiplerinin yanı sıra, bireysel kullanıcılar da kendilerine profil açıp sisteme dahil olabiliyorlar. Gerek bireysel kullanıcılar ve profesyoneller gerekse işyerleri teklifler isteyebiliyorlar. İlgilenen işyerleri ve profesyoneller de teklif verebiliyorlar. Çok yönlü çalışan “Teklif İste” ve “Teklif Ver” sistemi sayesinde, teklif isteyen tek taleple birçok teklif alıp gelen teklifleri kendi içinde değerlendirebiliyor. Üstelik BizPoint bu hizmet karşılığında komisyon almıyor.

Proje esas itibarıyla lokasyon bazlı ve buna göre  “arama, listeleme ve filtreleme” seçenekleri mevcut. Doğal olarak değişik lokasyon ve başka şehirlerde de aramalar yapılabiliyor. Firma yönetimi projeyi önce Türkiye ile başlatıp bunu daha sonra da global bazda genişletmeyi planlamış. Tabii, sistemde “web chat/canlı sohbet özelliği ve özel sohbetlerin yanında, grup sohbetleri için de olanaklar da mevcut. Bireysel kullanıcılar kendi aralarında, işyerleri de kendi aralarında sohbet edebiliyor ve arzu edildiğinde işyeri yetkilileri ile de o an iletişime geçilebiliyor. Özetle sistemin fonksiyonları saymakla bitmeyecek kadar çok ve çeşitli.

Onun için en iyisi aynı zamanda sosyal bir iş network portali de olup tüm cihazlar ile uyumlu olan bu web sayfasına giderek bizzat görmek ve üye olduktan sonra (temel üyelik ücretsiz) sundukları hizmetleri birebir incelemek.

Bu arada unutmadan belirtelim; Tabii ki herhangi bir destek gerektiğinde BizPoint Müşteri Hizmetleri’nde online destek de alabiliyor kullanıcılar. Ayrıca form yoluyla gönderilen destek taleplerine de Ticket sistemi ve e-mail yoluyla dönüş yapılıyor

 

Like it? Share it!