Akşener’den Bahçeli’ye çok anlamlı cevap: “Topla kurultayı al boyumuzun ölçüsünü”

MHP içi mücadele tam gaz devam ediyor; Bahçeli AKP’nin resmen dümen suyunda her türlü eforu gösteriyor maşallah. Sanırız iktidarın ve malum gücün partideki sandalyesini korumak için kendisine verdiği desteği geri ödemek için elinden geleni yapıyor. Acaba çaresiz mi diye düşünmüyor değil insan?

Son olarak en önde giden muhalifle Bahçeli yine atışmaya devam ettiler ve Meral Hanım kendisine “unutulmaz” bir cevapla geri döndü. Olay şöyle gelişti:


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında MHP’li muhaliflere yüklenmişti. Bahçeli, “Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da hepinizin boy ölçüsünü görelim. 1990’lı yıllarda merhum Başbuğumuzu kurultay salonlarına sokmamak, MHP’yi ele geçirmek, davamızın haysiyetini gölgelemek için oyun içinde oyun kuranlar, şimdi kalkmışlar Türk milliyetçisi maskesiyle yine film çeviriyor, yine sahne alıyorlar” demişti.

İsim vermeden MHP’li muhalifleri hedef alan Bahçeli’ye Meral Akşener’den yanıt geldi. Bahçeli’nin konuşmasının ardından Twitter hesabı üzerinden bir tweet atan Akşener, “Haydi kurultayı toplayın ve boyumuzun ölçüsünü alın. Biz delegelerin iradesine razıyız. Ya siz?” ifadelerini kullandı.

Takdir halkımızın olsun, bari. Kim hangi lafı hak etmiş diye …

KAYNAK: CUMHURİYET

Like it? Share it!